Gmina Somonino Wokół nas

Ostrzyce. Ostrzyckie Lato porwało publiczność do zabawy

Po przerwie spowodowanej pandemią do Ostrzyc powróciła sztandarowa impreza gminy, czyli Ostrzyckie Lato. Wiele osób czekało na to wydarzenie. W tym roku dwudniowa impreza przeszła oczekiwania wszystkich, bo na ostrzyckiej scenie wystąpiło wiele gwiazd disco polo. 

Ostrzyckie Lato jest jedną z największych imprez na Kaszubach. To dwudniowe plenerowe wydarzenie z wieloletnią tradycją, organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie, odbywa się zawsze tradycyjnie w pierwszy weekend sierpnia. Nie inaczej było tym razem. Wydarzenie rozpoczęło się w piątek około godz. 17 programem dla dzieci. Potem na scenę wkroczył zespół Volstar z Chmielna, który roztańczył ostrzycką publiczność. Około godz. 20 na ustrzyckiej scenie rozbrzmiały utwory, takie jak ,,Z lewa do prawa’’ czy ,,Wrzucam na luz’’ w wykonaniu Nowatora. Później przyszedł czas na jeszcze większe gwiazdy disco polo – zespół B-QLL. W dalszej części imprezy rozpoczęła się biesiada, która trwała do białego rana.

Sobotnie granie

Sobotnie wydarzenie również rozpoczęło się atrakcjami dla najmłodszych. Jako pierwsi na scenie wystąpili Zwariowani, którzy rozgrzali publiczność. Potem na scenie pojawił się Kwestia 07, który wykonał m.in. przebój pt. ,,Toksyna’’. Gwiazdą wieczoru okazał się zespół Andre, znany m.in. z hitu ,,Ale Ale Aleksandra’’, ,,Truskaweczka’’ czy ,,Żona i mąż’’. Na koniec przyszedł czas na biesiadę, którą poprowadził niezawodny Piotr Szyca.

Konkursy dla dzieci i KGW

Dwudniowej imprezie w Ostrzycach towarzyszyły zawody wędkarskie dla dzieci oraz konkurs kulinarny. W zawodach wędkarskich wzięło udział 22 dzieci w wieku 4-17 lat. Pierwsze miejsce zajął Adrian Hinca z Ramlej. Kolejne zdobył Błażej Arendt. Trzecią lokatę zajął Oliwier Arendt. Obaj reprezentowali Szkółkę Wędkarską z Somonina. Tuż za nimi sklasyfikowano Jaśminę Lewandowską ze Sławek. Kolejne miejsce zajął Filip Lewandowski, również ze Sławek. Szóste miejsce zgarnął Alex Dejk z Chmielna. Nagrodę za największą złowioną rybę otrzymał Adrian Hinca, zaś nagrodę dla najmłodszego uczestnika zgarnął Marcel Ochal. Wszystkie dzieci uczestniczące w zawodach otrzymały dyplomy oraz pamiątkowe medale.

Red.

Komentarze