Gmina Kościerzyna Miasto Kościerzyna Sport

Pływanie. Mistrzostwach Polski w Pływaniu w Płetwach. Sukces zawodników KS Aqua Sport i UKS Wodniacy Garczyn

W ubiegłym tygodniu w Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach. W rywalizacji nie mogło zabraknąć znamienitych zawodników KS Aqua Sport i UKS Wodniacy Garczyn, którzy wrócili z kilkunastoma medalami.

Mistrzostwa Polski ściągnęły blisko dwustu zawodników z kilkunastu krajowych klubów. Wśród nich była dziesięcioosobowa ekipa KS Aqua Sport i siedmioosobowa drużyna UKS Wodniacy Garczyn. Podopieczni trenerów Damiana Narlocha i Michała Zaracha wywalczyli piętnaście medali.

Niesamowite trumfy wodniaków

W kategorii zawodników do 11 lat Monika Zarach wywalczyła dwa srebrne medale i jeden brązowy. Jej klubowa koleżanka Nina Kucharska również zdobyła brązowy medal. W kategorii pływaków do lat 13, Wiktoria Lellek wywalczyła dwa tytuły wicemistrzyni kraju. Z kolei Filipowi Komarowi do Mistrzostwa Polski zabrakło zaledwie 0,05 s na dystansie 50 bf, a na dystansie 200 bf wywalczył brązowy medal. W kategorii 14-15 lat Anna Szybalska dwukrotnie stawała na drugim stopniu podium. Anna Tarnowska wywalczyła brązowy medal w konkurencji 100 m pod wodą. Klaudia Bida stanęła na najniższym stopniu podium w najdłuższym wyścigu 1500 pp. Jan Marchewicz wywalczył mistrzostwo kraju na dystansie 100 m pod wodą, a wyścig 50 m pod wodą ukończył na trzecim miejscu. Również świetnie spisał się Filip Hinc, który w konkurencji 100 m pod wodą uplasował się tuż za J. Marchewiczem, co pozwoliło mu cieszyć się z wicemistrzostwa kraju.

Największą część wyjazdu sfinansował Powiat Kościerski, ale pomogły też firmy Kruszywa Polskie S.A., HOCH Systemy Kominowe, Restauracja Widok z Przywidza oraz Repiński Transport. Władze klubu składają wielkie podziękowania sponsorom i szukają kolejnych ludzi dobrej woli, którzy zechcą, choć w małej części pomagać w organizacji wyjazdów na zawody.

Nad/opr.red

Michał Zarach trener pływakow

KS Aqua Sport specjalizuje się przede wszystkim w sportowym ratownictwie wodnym, więc tym bardziej cieszą świetne wyniki w pływaniu w płetwach. Najważniejszy start w tym roku KS Aqua Sport zaliczy 28-29 maja, a będą to Mistrzostwa Polski w Sportowym Ratownictwie Wodnym w Warszawie.

Ponadto kolejne zawody w płetwach organizować będzie UKS Wodniacy Garczyn w Kościerzynie, a będzie to Klubowy Puchar Polski w Pływaniu w Płetwach, który zaplanowano na 16-17 czerwca. Natomiast 18 czerwca we Wdzydzach Kiszewskich KS Aqua Sport zorganizuje Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach. Już teraz serdecznie zapraszamy do kibicowania naszym zawodnikom.