Miasto Kościerzyna Sport

Pływanie. Świetne starty zawodników KS Aqua Sport Kościerzyna

W ostatnią niedzielę, w Warszawie odbyły się zawody Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym. Wśród rekordowej liczby 181 zawodników, dziesięcioosobową drużynę stanowili reprezentanci Klubu Sportowego Aqua Sport z Kościerzyna.

Zawodnicy startowali w czterech konkurencjach indywidualnych i dwóch sztafetowych. Podczas zawodów rewelacyjnie spisali się zawodnicy kościerskiego klubu Aqua Sport. Startujący w kategorii młodzik Filip Komar uzyskał drugą lokatę podczas konkurencji 100 m ratowania manekina w płetwach. Bardzo dobrze wypadli również pozostali zawodnicy, ponieważ wszyscy ustanowili nowe rekordy życiowe. Na wyróżnienie zasługuje Wiktoria Lellek, która w kategorii młodzik zajmowała odpowiednio miejsce siódme, szóste i piąte. Juniorka Anna Szybalska plasowała się dwukrotnie w pierwszej dziesiątce. Dziesiątą lokatą pochwalić się może Anna Tarnowska, która w konkurencji 50 m ratowania manekina.

Kolejna rywalizacja w Redzie

Wszyscy zawodnicy są wychowankami sekcji pływania i ratownictwa wodnego przy Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie. Były to pierwsze zawody, w jakich wystartował nowy klub z Kościerzyny. Na kolejne zawodnicy wybiorą się już 10 kwietnia do Redy, gdzie wezmą udział w I Rundzie Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego.

Warto zaznaczyć, że nazajutrz po zmaganiach w Warszawie KS Aqua Sport został przyjęty do Polskiego Związku Pływackiego, gdzie również zamierza wkrótce rywalizować.

Koszty wyjazdu dofinansowały KRUSZYWA POLSKIE i firma HOCH SYSTEMY KOMINOWE, za co klub składa podziękowania.

Nad/opr.red

Komentarze