Gmina Kartuzy Gmina Sierakowice Gmina Somonino Wokół nas

Powiat kartuski. Tegoroczne ,,Pola Nadziei’’. Kolejna cegiełka do budowy hospicjum

Wczoraj na terenie dekanatów kartuskiego, stężyckiego i sierakowickiego odbyła się kolejna edycja ,,Pól Nadziei”. Wzięło w niej udział około trzystu wolontariuszy, którzy kwestowali na rzecz budowy kartuskiego hospicjum. Miejskiej akcji towarzyszył festyn i wyjątkowy bieg.

Miejscem, które odznaczało się szczególnie w tegorocznej akcji był festyn przy SP nr 5 w Kartuzach. Jego głównym elementem był bieg pod hasłem „Kilometry dla Hospicjum”. To druga edycja imprezy biegowej, która została zainicjowana w 2019 roku i została bardzo dobrze przyjęta. W ogóle w tamtym roku przed pandemią oferta festynu była bardzo bogata, bo towarzyszył mu jeszcze zlot motocyklistów. Tegoroczne kilometry też spotkały się ze sporym zainteresowaniem. A w samym biegu wystartowało ponad sto osób. Najmłodszy zawodnik – Grześ – biegł z mamą i siostrą. Po czterokilometrowym biegu na uczestników czekały smakołyki przygotowane przez „Kaszubianki” z Kamienicy Szlacheckiej. Podczas imprezy przygotowano też dodatkowe gry i zabawy oraz pokazy. Ponadto chętni mogli odwiedzić stanowisko medyczne, by np. zmierzyć sobie ciśnienie oraz dowiedzieć się o działalności hospicjum. Zwycięzcami biegów wśród kobiet była Anna Serkowska. Tuż za nią przybiegły Agnieszka Kotłowska i Anna Labuda. Wśród panów najlepiej wypadł Tomasz Plicht. Kolejne miejsca na podium zdobyli odpowiednio Jakub Serkowski i Ksawery Kobiela.

Aktywnie również poza Kartuzami

Poza miastem kwestowano również w Somoninie i Sierakowicach. Ogółem w akcji wzięło udział około trzystu wolontariuszy Kartuskiego Centrum Caritas. Na terenie gminy Somonino najbardziej byli aktywni uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. W Sierakowicach wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych kwestowali przed kościołem św. Jana.

Każda zebrana kwota będzie bardzo przydatna, ponieważ budowa kartuskiego hospicjum zbliża się do końca. Hospicjum ma ruszyć w połowie następnego roku. Już teraz ogłoszony został nabór na jego pracowników. Do tematu będziemy powracać.

red.

Komentarze