Konkursy Powiat kościerski Szkolnictwo Wokół nas

Powiat kościerski. Sukces uczennicy PZS nr 1. Julia Niesiołowska najlepsza w województwie pomorskim

Julia Niesiołowska z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Kościerzynie została zwyciężczynią wojewódzkiego etapu Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym 2024. Finał konkursu, w którym wzięło udział 69 uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa pomorskiego, odbył się 12 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku.

Organizowany przez Sejmik Województwa Pomorskiego konkurs ma na celu upowszechnienie wiedzy o samorządzie terytorialnym oraz kształtowanie aktywnych postaw obywatelskich. Tematyka obejmuje zagadnienia związane z administracją publiczną, strukturą samorządu terytorialnego i wiedzą ogólną o regionie.

Najlepsi w regionie

Julia zdobyła pierwsze miejsce, a na podium znaleźli się również Franciszek Józefczyk z I LO w Wejherowie oraz Oliwier Orszulak z II LO w Malborku. Dla zwycięzców przewidziane były nagrody pieniężne, a uczestnicy mieli okazję wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu samorządu terytorialnego.

Warto dodać, że reprezentacja powiatu kościerskiego w konkursie liczyła trzech uczniów, w tym Julię Niesiołowską oraz Aleksandrę Liedtke i Marcin Goliwąs. Finałowy sukces jest wynikiem wcześniejszych eliminacji, które odbyły się na poziomie powiatowym, gdzie udział wzięło 18 uczniów z różnych szkół ponadpodstawowych.

Gratulujemy Julii oraz wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie i wysiłek w poszerzanie wiedzy o samorządzie terytorialnym, a także cieszymy się z sukcesu reprezentacji powiatu.

SP/opr.red

Komentarze