Powiat kościerski

Powiat kościerski. „Własna firma w Sercu Kaszub”. Ruszył ostatni nabór rekrutacji do projektu

Nosisz się z zamiarem utworzenia własnej działalności gospodarczej? Szukasz pieniędzy na start? Sięgnij po dotację z powiatu kościerskiego w ramach projektu pn.: „Własna firma w Sercu Kaszub”.

Ruszył ostatni nabór rekrutacji do projektu pn.: „Własna firma w Sercu Kaszub”. Dzięki niemu kolejnych jedenaście osób może otrzymać bezzwrotną dotację wysokości ponad 23 tys. zł na pokrycie pierwszych wydatków ponoszonych w związku z utworzeniem i funkcjonowaniem nowopowstałego mikroprzedsiębiorstwa. Oprócz tej kwoty, nowi przedsiębiorcy otrzymają również wsparcie pomostowe wypłacane miesięcznie w wysokości przeszło 1,3 tys. zł przez okres pół roku.

Przed zarejestrowaniem firmy uczestnik projektu będzie mógł bezpłatnie skorzystać ze szkolenia „ABC przedsiębiorczości”, którego tematyka będzie obejmowała m.in.: procedurę zakładania działalności gospodarczej, budżetowanie przedsięwzięcia, podstawowe formy księgowości i rozliczeń z Urzędem Skarbowym i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

Niezbędne wymagania

– Aby otrzymać wsparcie finansowe należy w terminie od 31 stycznia do 11 lutego, złożyć komplet dokumentów rekrutacyjnych dostępnych na naszej stronie internetowej. Głównym celem realizowanego przez nas projektu jest wsparcie 46 nowoutworzonych mikroprzedsiębiorstw i zapewnienie im, dzięki pomocy finansowej i szkoleniowej, zwiększonej trwałości miejsc pracy – mówi Alicja Żurawska, starosta kościerski.

Uczestnikiem Projektu może zostać osoba fizyczna, która zamieszkuje na terenie jednej z gmin wiejskich powiatu kościerskiego i ma ukończone 30 lat. Szczegółowe informacje, regulamin rekrutacji oraz dokumenty znajdują się na stronie internetowej powiatu.

Nad/opr.red

Komentarze