Gmina Przodkowo Kultura

Puławy. Międzynarodowy Festiwal Folkloru. „Mali Przodkowianie” ambasadorami Kaszub

W dniach 8-13 sierpnia ten znany nie tylko w gminie Przodkowo zespół folklorystyczny brał udział w prestiżowym festiwalu regionalnych zespołów dziecięcych w Puławach. „Mali Przodkowianie” pokazali co w Kaszubach najlepsze w muzyce i tańcu. Pobyt w Puławach był też okazją do zwiedzenia miasta i okolic.

W festiwalu, jak podają organizatorzy uczestniczyło dziesięć zespołów z Czech, Słowacji, Ukrainy i Polski. Już w pierwszym dniu „Mali Przodkowianie” wystąpili w koncercie kapel i solistów. Jak informuje nas Jerzy Soliwoda, instruktor tańca, choreograf i opiekun grupy, popisały się solistki zespołu Nadia i Kornelia pięknie śpiewając piosenkę „Pod bòrem brzózka stojała”. Na koniec członkowie zespołu wzięli udział w biesiadzie.

Drugi dzień obfitował w wiele wydarzeń. Z samego rana „Mali Przodkowianie” wzięli udział w sesji zdjęciowej wszystkich zespołów przy Pałacu Czartoryskich, co było wstępem do integracji uczestników festiwalu. Następnie miał miejsce występ w „Magicznych ogrodach” w Janowcu. Mali przedstawiciele Przodkowa byli również z wizytą u prezydenta miasta Puław. Na koniec odprężyli się w parku rozrywki.

Druga połowa wyjazdu

Dzień trzeci rozpoczął się zwiedzaniem Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Następnie odbyły się koncerty na rynku miasta Puławy. Na koniec miała miejsce wspólna zabawa przy „Maciejowej kapeli”.

Kolejny dzień zaczął się wspólnym wypoczynkiem na basenach odkrytych w Puławach. Następnie przemarsz wszystkich uczestników festiwalu ulicami miasta, gdzie odbyły się koncerty finałowe i zakończenie festiwalu.

– Na zakończenie z ust organizatorów festiwalu padły przepiękne słowa, które zapadły nam w pamięci

„Kto jak nie oni będą przekazywać historię i tradycję” – podkreślał J. Soliwoda.

Dzień piąty to powrót do domu, ponieważ Puławy od Przodkowa leżą w odległości 540 km.

Nad/opr.red

Komentarze