Gmina Nowa Karczma Gmina Szemud Konkursy OSP

Szymbark. Finał ogólnopolskiego projektu „OSP na straży środowiska”. OSP Lubań i Łebno najlepsze w kraju

15 sierpnia podczas Parady Konnych Sikawek Strażackich w Szymbarku zostały uroczyście wręczone nagrody dla delegacji dwóch jednostek, które zebrały najwięcej elektrośmieci w ogólnopolskim projekcie „OSP na straży środowiska”. Do druhów trafiło wyposażenie ufundowane przez partnera projektu MB Recycling.

Jak powiedział nam Edmund Kwidziński, dyrektor Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP RP, w obecnej chwili w programie „OSP na straży środowiska” bierze udział sześćset jednostek. Celem programu jest pozyskanie środków finansowych dla OSP za każdą tonę elektrycznych śmieci i umacnianie pozytywnego wizerunku wśród lokalnych mieszkańców. Integralnym elementem projektu pozostaje edukacja ekologiczna. Ale jak zaznaczył dyrektor umowę na odbiór złomu podpisało trzydzieści jednostek. W tej liczbie najlepsze okazały się właśnie dwie pomorskie jednostki: OSP Lubań z gminy Nowa Karczma i OSP Łebno z gminy Szemud. W sumie zebrały one prawie 100 ton takiego złomu. Liderem jest tu niewątpliwie jednostka z Lubania. Jak usłyszeliśmy od jej prezesa dha Mariusza Przytarskiego, jej członkowie zebrali prawie 47 ton. Pięć razy ciężarówka musiała podjechać, aby wywieźć to co zostało przez nich zgromadzone.

Dodatkowe nagrody

 Jednostki podpisały umowę z partnerem programu toruńską firmą MB Recycling. To ona zaproponowała najwyższe kwoty – około 700 zł za tonę. Podczas wtorkowego wydarzenia strażackiego w Szymbarku jej przedstawiciele Sławomir Borowski i Łukasz Kowalec wręczyli dodatkowo druhom z tych jednostek specjalne nagrody. OSP Lubań otrzymała pilarkę Stihl, a OSP Łebno hełm strażacki Vulcan NEO z latarką.

– Zapraszamy do współpracy z nami inne jednostki. Nasza oferta jest konkurencyjna wobec innych partnerów projektu. Dzięki współpracy jednostka może zdobyć dodatkowe środki na swoją działalność – mówił S. Borowski, przedstawiciel MB Recycling.

D. Tryzna

Komentarze