Gmina Lipusz Inwestycje

Lipusz. Budowa miasteczka ruchu drogowego. Inwestycja zakończona przed czasem

Początek sierpnia przyniósł finalizację zadania jakim była budowa miasteczka ruchu drogowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Lipuszu. Inwestycja pochłonęła blisko pół miliona złotych i została zakończona jeszcze przed czasem.

Na realizację zamówienia gmina początkowo zamierzała przeznaczyć kwotę 510 tys. zł. Do przetargu przystąpiły trzy przedsiębiorstwa. Oferty jakie przedstawiły oscylowały w granicach 542-590 tys. zł. ostatecznie jako najkorzystniejsza uznano wycenę firmy HYDRO-MAG Sp. z o.o., Garcz, która wyceniła realizację zadania na nieco ponad 542 tys. zł. Przedsiębiorstwo miało pół roku na wykonanie zadania, ale ostatecznie uwinęło się w znacznie krótszym czasie, więc mieszkańcy już teraz mogą cieszyć się z nowej infrastruktury. Na inwestycję gmina pozyskała dofinansowanie w ramach programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Co powstało w ramach zadania?

Inwestycja zakładała budowę miasteczka ruchu drogowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą w ramach publicznego parku samorządowego. Inwestycja będzie użytkowana w celach rekreacyjno – edukacyjnych. Teren ukształtowano w taki sposób, że ścieżki rowerowe i alejki są wyniesione ponad teren zielony. Konstrukcję chodników wykonano z kostki betonowej. W ramach wyposażenia miasteczka ruchu drogowego pojawiło się pięć ławek, kosze na śmieci, dwa stojaki na rowery – każdy po siedem stanowisk, tablica informacyjna oraz lampy LED. W zakresie zieleni pojawiły się nasadzenia w postaci drzew liściastych, drzew iglastych i krzewów ozdobnych. Część nieutwardzona terenu jest zagospodarowana trawnikami.

UG/opr.red

Komentarze