Gmina Chmielno Inwestycje Samorząd Wokół nas

Chmielno. Wizyta wiceministra i wojewody. Trzy ulice w Miechucinie zyskają nowy wizerunek

Gmina Chmielno otrzyma ponad 1,64 mln zł na budowę ulic w Miechucinie. Pieniądze pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Stosowną umowę wojewoda Dariusz Drelich podpisał z wójtem Michałem Melibrudą. W uroczystości uczestniczył także wiceminister Marcin Horała.

8 maja w urzędzie gminy Chmielno podpisano umową na dofinansowanie z Rządowego Programu Rozwoju Dróg. W wydarzeniu wziął udział wojewoda Dariusz Drelich, wiceminister funduszy i polityki regionalnej Marcin Horała i wójt Michał Melibruda. Ponad 1,64 mln zł gmina przeznaczy na budowę ulic Podgórnej, Widokowej i Pogodnej w Miechucinie.

Z wizytą gospodarką

Po podpisaniu umowy wiceminister i wojewoda w towarzystwie wójta Chmielna obejrzeli postępy prac m.in. na rozbudowywanej drodze w Reskowie. Inwestycja jest częścią „kompleksowej modernizacji dróg na terenie gminy Chmielno”, na które samorząd otrzymał 12,35 mln zł dofinansowania z Polskiego Ładu. Na terenie gminy zmodernizowano również sieć wodociągową, roboty podziemne zostały zakończone. Inwestycja otrzymała dofinansowanie z Polskiego Ładu. W najbliższym czasie gmina chce rozpocząć budowę oczyszczalni ścieków i wnioskować o dotacje z programów rządowych. Warto również dodać, że gmina Chmielno ma, w powiecie kartuskim, najniższe stawki za wywóz śmieci – 21 zł, ponieważ sama je wywozi. Stało się to możliwe dzięki inwestycjom współfinansowanym z Polskiego Ładu.

Jak podkreślili mieszkańcy, z którymi spotkał się wojewoda, pieniądze z programów rządowych przekazywane gminie poprzez dofinansowanie inwestycji, zmieniły jakość ich życia, zwiększyły dostępność transportową i wpłynęły na spójność sieci dróg.

Gmina Chmielno, w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, Polskiego Ładu oraz Funduszu Inwestycji Lokalnych, otrzymała w latach 2019-2023 łącznie 25,66 mln zł.

PUW/opr.red

Komentarze