Wokół nas

Region. Przekaż swój 1,5%. Nawet Niebiescy Bohaterowie potrzebują wsparcia

Z początkiem lutego ruszyła kolejna odsłona akcji społecznej pn. Niebiescy Bohaterowie. Ma ona służyć zbieraniu środków z tzw. 1,5% i nie tylko na terapię dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu. W szóstej odsłonie akcji udało się zebrać rekordową kwotę 71,3 tys. zł.

Odpowiednia terapia dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu jest bardzo kosztowna, trudno tu bowiem liczyć na NFZ czy oświatową ofertę. Dlatego wielu rodziców nie może finansować jej w takim stopniu, w jakim wymagają tego potrzeby ich dziecka. Przekazując swój 1,5% podatku (KRS: 0000470550) lub wpłacając drobną darowiznę, można szybko pomóc Niebieskim Bohaterom, którzy są podopiecznymi Stowarzyszenia Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb”.

– Pomoc Państwa, służby zdrowia i innych podmiotów publicznych od lat jest dalece niewystarczająca. Rok trwa 365 dni i dlatego mocno zabiegamy, by jako Stowarzyszenie oferować pomoc każdego dnia. Zebrana suma z 1,5% i pozyskiwane z innych miejsc środki finansowe pozwolą na zabezpieczenie najważniejszych potrzeb w tym i przyszłym roku. Zapewniam, że wykorzystamy te pieniądze dobrze. Nie bez znaczenia jest to, że pozyskane w ten sposób środki pozostają na miejscu, na terenie Pomorza, wspierając mieszkające tu osoby – mówi prezes „Niebieskiego Skarbu” Agnieszka Pujsza-Pomorska.

Wspieraj Niebieskich Bohaterów

Każdy podatnik ma prawo wskazania Organizacji Pożytku Publicznego, której przekaże swój 1,5% podatku. Stowarzyszenie Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb” z Lęborka od września 2015 posiada status OPP, dzięki któremu mogło pozyskiwać środki z procenta podatku. Termin rozliczania podatku za rok 2023 mija z końcem kwietnia 2024 roku.

Nad/opr.red

O Stowarzyszeniu Niebieski Skarb

Stowarzyszenie Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb” powstało w 2013 roku i prowadzi działania na rzecz osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, m.in. finansuje, współfinansuje i organizuje terapię i rehabilitację dzieciom z autyzmem, prowadzi Grupę Wparcia dla rodziców i opiekunów „Niebieska Dłoń”, organizuje wiele wydarzeń integrujących środowisko niepełnosprawnych, prowadzi szkolenia, prelekcje czy wreszcie akcje edukacyjne jak choćby coroczny Światowy Dzień Autyzmu w Powiecie Lęborskim. Opis działalności Stowarzyszenia Niebieski Skarb można znaleźć na stronie internetowej www.niebieskiskarb.pl

Komentarze