Gmina Kartuzy Sport

Kickboxing. Kaszub Cup. Dziewięć medali dla młodych Rebeliantów

W sobotę, 24 lutego, hala widowiskowo-sportowa w Luzinie stała się świadkiem rywalizacji podczas turnieju Kaszub Cup Kickboxing. W tych zmaganiach Kartuzy były reprezentowane przez utalentowaną grupę najmłodszych wojowników z KCSW. 20 adeptów sztuk walki, prowadzonych przez trenera Nikodema Bigusa z Rebelii, zdobyło imponującą liczbę medali.

Zawodnicy zmierzyli się na macie w konkurencji soft-contact, podzielonej na dwie grupy wiekowe: dzieci 4-9 lat oraz 10-15 lat. Warto zaznaczyć, że aż 75 proc. składu najmłodszych wojowników stanowili debiutanci, reprezentujący Rebelię Kartuzy i Rebelię Sierakowice. Pomimo tego, że to ich pierwsze kroki na zawodowym podwórku, wrócili z kilkoma zdobytymi medalami, co świadczy o ich ogromnym potencjale i determinacji.

Wyniki młodych Rebeliantów

Złoty medal zdobyła Victoria Parashchyn. Srebrne medale otrzymali: Kajetan Lila, Kornelia Hila i Oskar Bobkowski. Brązowe medale powędrowały na konto: Konstantego Pawlickiego, Antoniego Powki, Huberta Lademana, Mai Zblewskiej i Dmytra Rossola.

Mimo że nie zdobyli medalu, wielu zawodników powraca z cennym doświadczeniem matowym. Warto docenić wysiłek i determinację: Tymofii Hrytsulia, Krzysztofa Paczoski, Alana Dąbrowskiego, Franciszka Markowskiego, Asi Velychko, Minika Paczoski, Mikołaja Patrzałek, Kacpra Arendta, Nikodema Kuśmierskiego, Bohdana Makhovsky i Viktorii Kurkowskiej.

Sukces tej młodej grupy wojowników to nie tylko wyniki sportowe, lecz także dowód na zaangażowanie trenera i determinację samych zawodników. Gratulujemy uczestnikom za ich wysiłek i pasję, której efektem są zdobyte medale.

Nad/opr.red

Komentarze