Gmina Sierakowice Szkolnictwo

Sierakowice. Dni Otwarte w PZS. Ósmoklasiści odkrywali meandry szkoły

Uśmiechnięci i zaciekawieni. Właśnie tacy byli ósmoklasiści, którzy odwiedzili PZS Sierakowice. Przed nimi nie lada wyzwanie. Muszą zadecydować o własnej przyszłości. Celem Dni Otwartych jest wsparcie młodych ludzi w wyborze dalszej drogi edukacyjnej. A PZS w Sierakowicach ma im wiele do zaoferowania.

W salach uczniowie i nauczyciele prezentowali bogatą ofertę edukacyjną. Technik żywienia i usług gastronomicznych, technik agrobiznesu czy rachunkowości – te specjalizacje cieszyły się największym zainteresowaniem odwiedzających. Jak słusznie zauważył ósmoklasista z Bukowiny – każdy w tej szkole znajdzie coś dla siebie. Ucieszył się, że szkoła wzbogaciła ofertę edukacyjną o profil humanistyczno-prawny.

Zróżnicowana oferta

Warto dodać, że specjalnie dla ósmoklasistów przygotowano strefę fotograficzną, a także stoiska eksperymentalne i tematyczne. Nauczyciele szkoły rozmawiali z ósmoklasistami na temat ich zainteresowań i planów na przyszłość. W salach lekcyjnych młodzież mogła oglądać różnego rodzaju eksponaty. Szczególnym powodzeniem cieszyła się sala historyczna.

Warto wspomnieć, że w tej sali na miłośników strategii umysłowych czekali również szachiści.

Ósmoklasiści zostali wtajemniczeni w arkana PZS w Sierakowicach, choćby grając w koło fortuny. Za udział w zabawie i wiedzę otrzymali nagrody.

Ponadto, goście częstowani kawą i herbatą mogli też skosztować odżywczych napojów, które przygotowały uczennice technikum żywienia.

Młodzież szkoły zadbała również o oprawę artystyczną. Czas umiliły uczniowskie występy wokalne oraz improwizacje muzyczne na akordeonie i pianinie.

Do nauki języka kaszubskiego zachęcali młodych ludzi członkowie ZKP.

Mimo wiosennych kaprysów pogodowych, Dni Otwarte w PZS w Sierakowicach wypełniły się uśmiechem i radością. W miłej atmosferze i przy dźwiękach muzyki rozmawiano o przyszłości ósmoklasistów. Odpowiadano na pytania gości, które dotyczyły dalszej nauki właśnie w PZS W Sierakowicach.

Nad/opr.red

Komentarze