Sport Wokół nas

Skarszewy. Wojewódzka Seniorada Ludowych Zespołów Sportowych. Spotkanie najaktywniejszych seniorów

V Wojewódzka Seniorada o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego odbyła się 9 lipca w Skarszewach. Wzięło w niej udział około trzystu uczestników z kilkudziesięciu miejscowości Pomorza. Wśród nich liczna reprezentacja z gminy Nowa Karczma oraz drużyny ze Stężycy i Chmielna.

Seniorada to pomysł LZS i pod nich sztandarem odbywa się niezmiennie od pięciu lat. Głównym koordynatorem wydarzenia jest Jan Trofimowicz, zastępca prezesa Pomorskiego Zrzeszenia LZS. Dużego wsparcia udziela samorząd pomorski i instytucje gminy gospodarza zawodów.

Zwycięzcy konkurencji z gminy Nowa Karczma

Mocno widoczni byli w niej seniorzy z naszych powiatów. Stanęli na podium prawie we wszystkich konkurencjach. Najwięcej pucharów zdobyli seniorzy ze Starego Barkoczyna.

W biegu na 50 m z przeszkodami kategorii kobiet 65+ trzecie miejsce zajęła Teresa Ostrowska. W kategorii mężczyzn 65+ na drugiej lokacie znalazł się Mieczysław Sabisz. W rzucie lotką do celu w kategorii pań 55+ najwyższe miejsce zajęła Elżbieta Sabisz Ostrowska, a Leon Gliszczyński w grupie mężczyzn 75+ zajął drugie miejsce. W konkurencji rzutów kulami boule w grupie pań 55+ drugą lokatę zgarnęła Bogumiła Lis, a trzecie E. Sabisz. W tej kategorii wśród panów 65+ drugie miejsce zajął Grzegorz Lis. W slalomie z piłkami do piłki nożnej kobiet 65+ na najwyższym miejscu stanęła Zofia Gliszczyńska. Z kolei w grupie mężczyzn 65+ drugie miejsce zajął Stanisław Sadowski, a trzecie Kazimierz Lubecki. L. Gliszczyński w rzucie ringo zajął drugą lokatę wśród uczestników 75+. W rzucie piłką lekarską Roman Gaszkowski wśród grupy panów 65+ uplasował się na trzecim miejscu. Honor pozostałych seniorów gminy uratował Marek Wołoszyk z Nowej Karczmy, który zajął drugie miejsce w tenisie stołowym wśród panów 55+.

Reprezentanci seniorów z powiatu kartuskiego

Z kartuskiego w Senioradzie uczestniczyła silna drużyna z Chmielna oraz seniorzy z Żuromina z gminy Stężyca.  W slalomie z piłkami do piłki nożnej wśród kobiet 75+ złoto zgarnęła Marta Stęcel. Podczas rzutu piłką lekarską wśród kobiet 75+ również M. Stęcel zajęła trzecią pozycję. W kategorii marsz nordic walking na dystansie ok. 3 km wśród kobiet 75+ na drugim miejscu znalazła się Urszula Cybulska. Panie reprezentowały drużynę z Żuromina.

W konkurencji rzutu ringo wśród pań 65+ pierwsze miejsce zajęła Alicja Makurat z Chmielna. W grupie mężczyzn 65+ trzecie miejsce zajął Roman Duma również z Chmielna. Na zakończenie uhonorowano również Edytę Klasę z Chmielna, która odpowiedzialna była za zgłoszenie i przygotowanie swojej reprezentacji.