Miasto Kościerzyna Sport

Pływanie. I Runda Klubowego Pucharu Polski. Udany debiut zawodników KS Aqua Sport

Reprezentanci Klubu Sportowego Aqua Sport mogą pochwalić się świetnymi wynikami, które osiągnęli podczas I Rundy Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach. Powody do dumy są tym większe, że były to debiutanckie zawody Kościerzaków.

KS Aqua Sport powstał w styczniu tego roku, a głównym celem jest rywalizacja w zawodach sportowego ratownictwa wodnego. Z uwagi na fakt rozgrywania konkurencji w płetwach zawodnicy kościerskiego klubu postanowili sprawdzić swój poziom pływania w płetwach w zawodach Pucharu Polski.

Świetne wyniki

Poziom wyszkolenia okazał się bardzo wysoki, ponieważ Anna Szybalska zdobyła dwa srebrne medale w monopłetwie w konkurencji 200sf i 400sf. Jej starsza koleżanka Daria Freda wywalczyła także dwa medale, lecz koloru brązowego. Daria rywalizowała w kategorii 16-17 lat, a medale zdobyła w konkurencji kraulowej. Bardzo dobrze zaprezentowała się również pozostała ósemka zawodników, ponieważ wszyscy poprawili swoje dotychczasowe wyniki.

– Zawody pokazały wysoką formę zawodników w pływaniu w płetwach, co pozwala z optymizmem patrzeć na rywalizację 27 marca w Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym w Warszawie – mówi trener Michał Zarach.

Sukcesy Wodniaków z Garczyna

W zawodach rywalizowali również młodzi zawodnicy UKS Wodniacy Garczyn. Z dwoma złotymi medalami wróciła Kaja Lellek. Zwyciężyła w konkurencji w monopłetwie. Również pozostała dziesiątka zawodników poprawiła większość swoich „życiówek”, co bardzo satysfakcjonuje młodego trenera Damiana Narlocha. Najbliższe zawody, na które pojadą zawodnicy UKS Wodniacy Garczyn to Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach w dniach 7-8 maja w Gliwicach.

Koszty wyjazdu pokryły firmy Kruszywa Polskie i Hoch Systemy Kominowe, za co trenerzy i zawodnicy składają podziękowania.