Miasto Kościerzyna Sport

Pływanie. Pomorska Liga Ratownictwa Wodnego 2022. Udana inauguracja zawodów w wykonaniu KS Aqua Sport

10 kwietnia w Redzie rozpoczęła się rywalizacja zawodników w sportowym ratownictwie wodnym w ramach Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego. Były to zdecydowanie udane zawody dla pływaków z KS Aqua Sport.

Podczas zawodów w Aquaparku w Redzie rozegrano trzy konkurencje indywidualne oraz sztafetę z przeszkodami. W zawodach wystartowało 122 zawodników głównie z Pomorza, ale pojawiły się również kluby z Koszalina czy Ostrołęki. Do rywalizacji przystąpił również niedawno utworzony KS Aqua Sport Kościerzyna, który przejął schedę po Kaszubskim WOPR i zamierza kontynuować osiągnięcia w sportowym ratownictwie wodnym.

Pewne zwycięstwa

Dla połowy z 22 kościerskich reprezentantów zawody były debiutem. Mimo to już w pierwszej konkurencji wywalczyli osiem medali. Ze złotego krążka cieszyła się Monika Zarach, a z brązowego Nina Kucharska. Wśród młodzików srebro wywalczył Arkadiusz Sędzicki, a brąz Aleks Męczykowski. Rewelacyjnie wyglądało podium wśród młodziczek starszych, ponieważ zostało zdominowane przez zawodniczki Aqua Sport. Złoto wywalczyła Wiktoria Lellek, srebro Dominika Peek i Daria Freda, a brąz Marcelina Bławat. W drugiej konkurencji ponownie wśród młodziczek złoto wywalczyła M. Zarach, a D. Peek ponownie stanęła na drugim miejscu. Wśród młodzików na drugim miejscu stanął A. Męczykowski, a wspaniały rekord życiowy wśród młodzików starszych ustanowił Filip Komar, który pewnie zwyciężył z czasem 43,95. W ostatniej konkurencji indywidualnej ponownie pewnie zwyciężyła M. Zarach. Srebro wywalczyła W. Lellek. Z kolei Anna Szybalska stanęła na trzecim miejscu. W konkurencji sztafetowej zwyciężyła drużyna juniorek młodszych, ekipa młodziczek starszych oraz team młodzików.

Teraz przed zawodnikami wyjazd do Kędzierzyna Koźla, gdzie 23 kwietnia powalczą w GP Polski w Ratownictwie Wodnym.

Klub składa podziękowania za dotychczasową pomoc firmie Kruszywa Polskie i Hoch Systemy Kominowe. Dzięki tym firmom możliwe są wyjazdy na zawody krajowe.

Nad/opr.red

Komentarze