Gmina Żukowo Inwestycje

Gmina Żukowo. Poprawa jakości dróg gminnych. Odcinki asfaltowych ulic dla Borkowa i Skrzeszewa

Mieszkańcy tych miejscowości mają powody do zadowolenia, gdyż kolejne ulice w ich wsi będą wyasfaltowane. Gmina wyłoży na to zadanie prawie 1,23 mln zł.

Wśród tegorocznych inwestycji zapisanych w budżecie są również te drogowe. Jedna z nich dotyczy modernizacji kolejnych odcinków dróg gminnych w Borkowie i Skrzeszewie. Chodzi o ich wyasfaltowanie, ale mieszkańcy mieli lepszy komfort jazdy i poprawiło się bezpieczeństwo zarówno w ruchu drogowym jak i pieszym. Zaplanowano, że do końca bieżącego roku na ul. Jeziornej w Borkowie położony zostanie asfalt na odcinku 135 m.b. Ulica będzie miała pas jezdni szerokości 4 m i obustronne pobocza. Natomiast w Skrzeszewie zmodernizowana zostanie ul. Dworska. Będzie miała szerokość 5 m, a na jej 580-metrowym odcinku pojawi się asfalt. Dodatkowo zostanie również wybudowany próg zwalniający z kostki betonowej oraz obustronne pobocza.

Jak informuje urząd gminy Żukowo, koszt inwestycji 1,23 mln zł. Fundusz Sołecki Skrzeszewa wyłoży na to zadanie 103 tys. zł ze środków własnych. Wykona je Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe DROMOS Sp. z o.o. Do tematu będziemy powracać.

Nad/opr.red

Komentarze