Gmina Kartuzy Sport Wokół nas

Będzin. Kickboxing Light-Contact Juniorów. Rebelia Kartuzy Drużynowym Mistrzem Polski

Z kolejnym, ogromnym sukcesem wracają zawodnicy Rebelii Kartuzy pod wodzą Patryka Zaborowskiego. Po raz kolejny zawodnicy z Kaszub zdobyli krążki we wszystkich kategoriach wiekowych w zmaganiach Kickboxing Light-Contact Juniorów, które odbyły się w Będzinie.

W klasyfikacji medalowej mistrzostw w grupie wiekowej junior przywożą do Kartuz tytuł Drużynowego Mistrza Polski z dorobkiem dwóch złotych i dwóch srebrnych medali. W klasyfikacji medalowej bez podziału na grypy wiekowe w formule Light-contact podopieczni Patryka Zaborowskiego zdobywają mocna, trzecią lokatę, co jest historycznym sukcesem klubu.

Medale Rebeliantów

W formule kadetów stolicę Kaszub reprezentowało sześcioro zawodników. W tej grupie wiekowej Rebelianci przywożą tylko jeden medal, ale z najdroższego kruszcu. Na pierwszym stopniu podium stanął Bartosz Zając.  W juniorach w trzech kategoriach wagowych Rebelianci doszli do finałów. Bezkonkurencyjny po raz kolejny w tym roku został Kacper Cybula, który gładko wygrał kategorię królewską. Kategoria pań to kolejny dobry start Margarety Kąkol, która tym razem musiała zadowolić się medalem srebrnym. Seniorska rywalizacja to dwoje reprezentantów Kaszubskiego Centrum Sportów Walki -Nikola Zaborowska oraz Patryk Rasch. Nikola przegrywa pierwszą walkę, natomiast Patryk przywozi do domu srebrny medal. W grupie wiekowej weteranów brązowy medal zdobywa Łukasz Socha.

– Turniej w Będzinie pokazał trudy zmagań rosnącej w popularność dyscypliny Kickboxing. Przystąpienie do MKOL, Igrzysk Europejskich oraz poczekalnia do Olimpiady w Los Angeles potęguje ogromną popularność Kickboxingu. 962 osoby na jednym turnieju to nowy rekord Polskiego Związku Kickboxingu. W niektórych kategoriach wagowych zgłoszono 35 zawodników. Cieszymy się, że Rebelia Kartuzy zaznacza swoją pozycję w tak obsadzonym turnieju i po raz kolejny wracamy z tarczą – podkreśla Patryk Zaborowski, trener Rebelii.

Nad/opr.red

Komentarze