Miasto Kościerzyna Sport

Pływanie. Pomorska Liga Ratownictwa Wodnego. Klubowicze KS Aqua Sport z wieloma sukcesami

Fantastyczny występ zaliczyli zawodnicy KS Aqua Sport podczas inauguracji Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego w Redzie. Zdobyli kilka medali i poprawili swoje dotychczasowe rekordy.

23 kwietnia wystartowała Pomorska Liga Ratownictwa Wodnego, w której wzięło udział aż 44 zawodników KS Aqua Sport, co jest absolutnym rekordem wśród klubów. Tak duża liczba zawodników klubu to pokłosie utworzenia nowej grupy treningowej dla dzieci 10-12 lat od lutego 2023. W całych zawodach wzięło udział 170 zawodników z 11 klubów województwa pomorskiego, a także z Ustronia Morskiego i Ostrołęki.

Podczas I rundy rywalizowano tradycyjnie w trzech konkurencjach indywidualnych oraz w sztafecie z przeszkodami.

Kategorie indywidualne

W kategorii 100m ratowanie manekina w płetwach zawodnicy KS Aqua Sport wypadli doskonale, bo w zasadzie prawie wszyscy poprawili swoje rekordy życiowe, kiedy rywalizowali na GP Polski w Żyrardowie. W młodzikach Dominik Męczykowski zwyciężył, a Kaja Lellek uplasowała się na trzeciej pozycji. Dominika Peek jako młodzik starszy zwyciężyła, a Marta Ostrowska dopłynęła na drugim miejscu. W juniorach młodszych Anna Szybalska zwyciężyła, a tuż za nią na drugim miejscu finiszowała Zuzanna Peek. Wśród chłopaków na drugim miejscu uplasował się Filip Komar. Wśród juniorów Daria Freda zajęła trzecie miejsce. W kategorii OPEN A.  Szybalska zajęła drugie miejsce, a Z. Peek uplasowała się na trzeciej pozycji.

W kategorii 50m holowanie manekina młodzik starszy – D. Peek przypłynęła na drugim miejscu, a M. Ostrowska zajęła trzecie miejsce. W gronie juniorów młodszych Anna Tarnowska zwyciężyła, a na trzecim miejscu finiszowała A. Szybalska. Wśród chłopaków pewnie triumfował F. Komar. Wśród juniorów D. Freda wygrała tę konkurencję. W kategorii OPEN D. Freda wygrała, a A. Tarnowska uplasowała się na trzeciej pozycji.

W rywalizacji 50/100/200m z przeszkodami wśród młodzików starszych D. Peek zwyciężyła. Z kolei na drugim miejscu finiszowała A. Szybalska. W gronie juniorów D. Freda wygrała również tę konkurencję, a w kategorii OPEN uplasowała się na trzeciej pozycji.

Sukcesy sztafet

W gronie młodzików sztafeta chłopców zwyciężyła w składzie: D. Męczykowski, Karol Szopiński, Tymoteusz Klasa i Tomasz Kupc. Wśród młodzików starszych sztafeta dziewcząt zwyciężyła w składzie: Nina Kucharska, Monika Zarach, M. Ostrowska i D. Peek. Wśród juniorów sztafeta dziewcząt zwyciężyła w składzie: Z. Peek, Marcelina Bławat, Iga Góralczyk i D. Freda.

W klasyfikacji generalnej po I rundzie za trzy konkurencje wysokie noty odnotowali: D. Męczykowski, D. Peek, M. Ostrowska, A. Szybalska, A. Tarnowska, F. Komar i D. Freda.

– KS Aqua Sport jeszcze nigdy tak dobrze nie wypadł podczas Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego i nigdy nie było aż takiej dominacji wśród dziewcząt – cztery najlepsze zawodniczki są z KS Aqua Sport, a najmłodsza ma zaledwie 13 lat. Warto zaznaczyć, że trzeci w klasyfikacji generalnej F. Komar ma również dopiero 14 lat – mówi trener Michał Zarach.