Gmina Karsin Kultura Wokół nas

Osowo. VIII Orszak Trzech Króli. Barwny korowód przeszedł ulicami miejscowości

W Święto Objawienia Pańskiego przez Osowo, już po raz ósmy, przemaszerował barwny pochód, któremu przewodziła Gwiazda, Trzej Królowie, Orkiestra Dęta z Osowa oraz ks. proboszcz Michał Stępnik.

Zgodnie z tradycją uroczystość rozpoczęto wspólnym nabożeństwem przy Bożej Dziecinie i Świętej Rodzinie, do której przybyli Trzej Mędrcy ze Wschodu, aby oddać pokłon i złożyć dary.

Tłumnie zebrani w Domu Kultury mieszkańcy Osowa i goście, obejrzeli jasełka pt. „Jezusa narodzonego wszyscy witajmy” w wykonaniu uczniów klasy czwartej i piątej pod kierunkiem Aliny Studzińskiej, Katarzyny Szczepańskiej i Manueli Gierszewskiej. Cudowna, świąteczna atmosfera ponownie zagościła w sercach wszystkich zgromadzonych, którzy mieli okazję ze wspaniałymi aktorami do wspólnego kolędowania. Po części artystycznej poprzez zakup ciast i kawy można było wesprzeć 32. Finał WOŚP.

– Bardzo dziękujemy wszystkim Paniom, które przygotowały wspaniałe słodkości na ten cel – składają podziękowania inicjatorzy wydarzenia.

Organizatorami tego wydarzenia edukacyjno – kulturalnego są nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Dom Kultury w Osowie. Dzięki pracy i zaangażowaniu ludzi dobrej woli we wspólne przedsięwzięcie, z pewnością zyskuje ono niepowtarzalną oprawę oraz świadczy o wspaniałej współpracy lokalnej społeczności. Uroczystość ta ma przede wszystkim wymiar duchowy, ale jest również okazją do wspólnego spotkania i radosnego spędzenia świątecznego
popołudnia.

Nad/opr.red

Komentarze