Konkursy OSP Powiat kartuski Szkolnictwo Wokół nas

Stężyca. Eliminacje turnieju pożarniczego. Wyłoniono zwycięzców etapu powiatowego

19 kwietnia w Zespole Kształcenia i Wychowania w Stężycy odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Turniej „Młodzież Zapobiega Pożarom” ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

Popisali się swoją wiedzą

Eliminacje w powiecie kartuskim zostały zorganizowane przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Kartuzach we współpracy z PSP w Kartuzach.

Do turnieju przystąpiło ogółem 41 uczestników w trzech kategoriach wiekowych. Rywalizacja składała się z testu pisemnego, po którym uczestnicy z największą liczbą punktów zmierzyli się w finale ustnym.

Ostatecznie, w grupie wiekowej uczniów klas I-IV na podium stanęli, kolejno: Dawid Piekarski – OSP Somonino, Antoni Skierka – SP Mirachowo i Agata Lelek – SP Borzestowo. Wśród uczniów klas V-VIII kolejne lokaty zajęli: Artur Myszka – SP Miechucino, Agnieszka Szwaba – OSP Sianowska Huta i Filip Nikel – OSP Goręczyno. W grupie uczniów ze szkół ponadpodstawowych na podium stanęli, odpowiednio: Karol Merchel – OSP Pomieczyno, Eliza Synak – OSP Goręczyno i Piotr Szczodrowski – I LO Kartuzy.

Zwycięzcy turnieju na etapie eliminacji powiatowych zostali zakwalifikowani do dalszego etapu na szczeblu wojewódzkim. Eliminacje wojewódzkie odbędą się w SP Przodkowo 25 maja.

PSP/opr.red

Komentarze