Gmina Sierakowice Konkursy Szkolnictwo

Tarnawa Dolna. Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zespół Małej Szkoły w Szopie leci do Paryża na finał europejski

Drużyna z Małej Szkoły w Szopie odniosła sukces, zajmując pierwsze miejsce w Finale Krajowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych w grupie młodszej, który odbył się w Tarnawie Dolnej. Zespół reprezentowali Kornelia, Łucja, Nikodem, Krzysio oraz zawodnik rezerwowy Wojtek.

Turniej ma na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży szkolnej przepisów ruchu drogowego, zasad poruszania się po drogach, umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz promowanie roweru jako bezpiecznego środka komunikacji i rekreacji.

W turnieju uczestniczyli w Tarnawie Dolnej uczniowie, zwycięzcy eliminacji wojewódzkich z całej Polski. W sumie rywalizowało 17 czteroosobowych drużyn w kategorii grupy młodszej. Podczas turnieju rozegrano następujące konkurencje: test z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz test skrzyżowań, jazda rowerem po torze przeszkód, jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wyniki Turnieju

Na podstawie wyników powyższych konkurencji wytypowano mistrzów XLV Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej grupy I zajęła Mała Szkoła w Szopie, reprezentująca województwo pomorskie. Drugie miejsce przypadło Publicznej Szkole Podstawowej nr 18 w Kędzierzynie-Koźlu. Trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka w Nidzicy. Pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej zdobył Krzysztof Reuter z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego „Mała Szkoła” w Szopie, województwo pomorskie. Drugie miejsce zajęła Maria Smolińska ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Nidzicy. Trzecie miejsce przypadło Kornelii Hilla z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego „Mała Szkoła” w Szopie. Najlepszy wynik z testu wiedzy o przepisach ruchu drogowego zdobył Krzysztof Reuter z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego „Mała Szkoła” w Szopie.

Zwycięzcy otrzymali wspaniałe nagrody, puchary oraz dyplomy. Zwycięska drużyna – „Mała Szkoła” w Szopie będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Turnieju BRD w Paryżu.

Nad/opr.red

Komentarze