Gmina Karsin Gmina Kościerzyna Powiat kartuski Powiat kościerski

Akcja „maseczka” poseł M. Sroki

Region. W walce z koronawirusem

Od połowy kwietnia poseł Magdalena Sroka odwiedza najbardziej potrzebujące wsparcia jednostki w naszym regionie, aby przekazać dla ich pracowników i podopiecznych maseczki i gogle ochronne.

Poseł Magdalena Sroka podjęła się osobiście akcji dostarczenia środków ochrony dla najbardziej potrzebujących instytucji w regionie. Docelowo planuje rozdać blisko 2 tys. maseczek i środków dezynfekcyjnych dla placówek medycznych i opiekuńczych.

Pierwsze maseczki i gogle trafiły już 17 kwietnia na teren powiatu kartuskiego. W pierwszej kolejności dla personelu medycznego Powiatowego Centrum Zdrowia w Kartuzach. A jeszcze tego samego dnia do Domu Pomocy Społecznej w Kobysewie, na ręce Andrzeja Byczkowskiego – dyrektora placówki. Tutaj konieczność pomocy zgłosiła Danuta Borzestowska.

 Pomoc dla kościerskiego

Zaledwie trzy dni później, 20 kwietnia, posłanka zaopatrzona w kolejną porcję maseczek i gogli wyruszyła do Domu Pomocy Społecznej w Cisewie, gdzie na ręce dyrektor placówki Ireny Trzcińskiej, złożyła środki ochronne dla personelu i podopiecznych. Chwilę później była już w Domu Pomocy Społecznej „Kaszub” w Stawiskach, gdzie zostawiła podobny podarunek.

S.SZ

Komentarze