Gmina Żukowo Inwestycje Samorząd Szkolnictwo

Borkowo. Uroczyste otwarcie powiększonej szkoły. Nowy budynek większy od „starej szkoły”

W ubiegły piątek, 21 kwietnia odbyła się wielka uroczystość oficjalnego otwarcia dobudowanej części Szkoły Podstawowej w Borkowie. Radowała się cała społeczność szkolna, gdyż przybyło więcej powierzchni niż ma dotychczasowy budynek szkolny. Goście gratulowali inwestycji, a gospodarze dziękowali za nią.

Przecięcia wstęgi dokonali parlamentarzyści, przedstawiciele samorządu gminy i społeczności szkolnej. Na uroczystej akademii z okazji otwarcia zasiedli wiceminister Marcin Horała, senator Stanisław Lamczyk, poseł Aleksander Mrówczyński, samorządowcy różnych szczebli i przedstawiciele instytucji i urzędów z terenu gminy i powiatu.

– Ta rozbudowa pozwoli na to, by szkoła działała w trybie jednozmianowym. O tym jakie to istotne, wiedzą rodzice, którzy mieli lub mają dzieci w wieku szkolnym. Nowa część szkoły posłuży nie tylko zadaniom edukacyjnym, ale również integracji mieszkańców – mówił podczas otwarcia burmistrz Wojciech Kankowski.

Podziękowali za inwestycję

Występami uczniów społeczność szkolna podziękowała wszystkim tym, którzy przyczynili się do zrealizowania inwestycji. Szkoła w Borkowie nosi imię św. Jana Pawła II i fakt posiadania tak wspaniałego patrona zabrzmiał w wypowiedziach gości, które nastąpiły po akademii. Od senatora, po starostę kartuskiego Bogdana Łapę, wszyscy gratulowali tak piękne inwestycji. Słowa uznania wysłuchał również Krzysztof Repiński, właściciel firmy, która zrealizowała rozbudowę. Szczególne podziękowania otrzymał dyrektor placówki Józef Belgrau od swego przyjaciela posła A. Mrówczyńskiego.

Obejrzeli dobudowaną część

Dobudowany budynek jest dwupiętrowy i ma kolorową, charakterystyczną elewację. Znalazły się w nim m.in. 4 sale dla łącznie 82 dzieci wraz z sanitariatami, pomieszczenia dla opiekunów oraz szatnie i zaplecze gastronomiczne. Jest też zaplecze sanitarne oraz szatnie z natryskami i innymi pomieszczeniami dostępnymi od strony auli o funkcji sportowej. W piwnicy budynku jest m.in. sala wiejska. Jej widok wzbudził rozgoryczenie wśród sołtysa wsi i kilku liderów lokalnej społeczności, gdyż jak okazało się, mieli inne oczekiwania.

Powierzchnia użytkowa nowej części to 1,1 tys. m2, czyli więcej niż dotychczas miała szkoła. Wartość inwestycji to ponad 9,41 mln zł.

D. Tryzna

Komentarze