Gmina Żukowo Wokół nas

Chwaszczyno. Projekt miejscowego KGW. Zachęcają do aktywnego poznawania powiatu

Po ubiegłorocznym sukcesie projektu „Geocaching”, który był realizowany w gminie Żukowo, w tym roku koło z Chwaszczyna zdecydowało się poszerzyć horyzonty. W tegorocznej edycji projektu członkinie skierowały siły na teren powiatu kartuskiego. Projekt otrzymał dofinansowanie z budżetu starostwa i ruszyły do realizacji.

Geocaching to zabawa, polegająca na poszukiwaniu skarbów za pomocą telefonicznego GPS-u. Najczęściej zakłada się skrytki w atrakcyjnych turystycznie miejscach, aby zachęcić do ich odwiedzenia.

Poszczególne etapy tworzenia

W pierwszym etapie realizacji projektu konieczne było zapoznanie się z terenem i przeprowadzeniem rekonesansu ciekawych miejsc, aby później zaznaczyć je na mapie w aplikacji i zamieścić tam skrytki. Zorganizowana w tym celu wycieczka rowerowa, pomogła w sprawny sposób wyodrębnić kilka pomysłów.

– Grupa rowerzystów składała się z członkiń koła, mieszkańców Chwaszczyna, przedstawiciela Młodzieżowej Rady Gminy Żukowo oraz dzieci ze SP w Chwaszczynie. To była grupa w przekroju wiekowym od 8 do 67 lat. Docelowa grupa ukazała jak różne jest postrzeganie ciekawych miejsc. Była to prawdziwa integracja międzypokoleniowa, wzmocniona aktywnością fizyczną, przy równoczesnym poznawaniu naszego regionu. W efekcie pomysły ulokowania skrytek już się nasunęły i będzie „dla każdego, coś dobrego”.

Drugim etapem projektu będzie przygotowanie pięciu skrytek. Wspólne tworzenie skrytek to zaangażowanie całych rodzin, a zarazem wspólnie spędzony czas.

Aby jak najszerzej dotrzeć do mieszkańców z informacją o projekcie i zachęcić do włączenia się do zabawy, w kolejnym etapie członkinie KGW zrealizują promocję projektu. 

Nad/opr.red

Komentarze