Gmina Karsin Inwestycje Samorząd Wokół nas

Wdzydze Tucholskie. Postęp prac przy budowie asfaltowych ulic

We Wdzydzach Tucholskich trwają intensywne prace przy budowie czterech nowych ulic o łącznej długości niemal jednego kilometra. Inwestycja ta, warta blisko 1,7 mln zł, obejmuje szeroki zakres działań.

Zadanie obejmuje szeroki zakres robót, w tym demontaż istniejącej nawierzchni, wykonanie nowych warstw konstrukcyjnych, ułożenie dywanika asfaltowego, budowę chodników oraz zjazdów na posesje z masy asfaltowej, a także wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.

Samorząd gminy postawił sobie za cel ukończenie najważniejszych prac ziemnych przed rozpoczęciem wakacji, co ma na celu minimalizowanie utrudnień dla mieszkańców i turystów. Szczególny nacisk kładziony jest na prace w centrum wsi oraz na ulicy prowadzącej do Ośrodka Wypoczynkowego „Półwysep Lipa”.

Przetarg na realizację tego zadania wygrało Przedsiębiorstwo Budowy Dróg S.A. ze Starogardu Gdańskiego, składając jedyną ofertę opiewającą na kwotę 1,69 mln zł. Warto podkreślić, że na realizację tej inwestycji gmina pozyskała 98% dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”.

Prace budowlane nie tylko znacząco poprawią infrastrukturę drogową we Wdzydzach Tucholskich, ale również przyczynią się do podniesienia komfortu i bezpieczeństwa zarówno mieszkańców, jak i licznych turystów odwiedzających tę malowniczą miejscowość.

Nad/opr.red

Fot. Na zdjęciu od lewej: wójt Roman Brunke, kierownik robót z firmy PBD S.A., sołtys sołectwa Wdzydze Tucholskie Mariusz Narloch oraz Przewodniczący Rady Gminy Karsin Bogdan Pepliński.

Komentarze