Powiat kościerski

Powiat kościerski. Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem na drogach

W nadchodzący weekend, 8-9 czerwca, powiat kościerski stanie się areną m.in. dwóch dużych imprez: Targów Rolnych w Lubaniu oraz wyścigu rowerowego „Kaszebe Runda”. W związku z tym, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie apelują do kierowców i podróżnych o odpowiednie przygotowanie się do tych wydarzeń. Mundurowi sugerują również szukanie alternatywnych tras oraz unikanie podróży, jeśli nie są one konieczne.

W sobotę i niedzielę, w godzinach 10:00-18:00, policjanci będą intensywnie pracować nad zapewnieniem bezpieczeństwa uczestnikom i dojeżdżającym na Targi Rolne w Lubaniu. Ze względu na utrudnienia na drodze wojewódzkiej nr 221 w miejscowości Lubań, funkcjonariusze apelują do wszystkich o większą cierpliwość i opanowanie.

W niedzielę, od godziny 6:00 do 10:00, na ulicach Kościuszki i Leśnej w Kościerzynie wystąpią utrudnienia związane ze startem rowerzystów biorących udział w „Kaszebe Runda”. Ponadto, w godzinach 13:00-17:00, na odcinku Stężyca – Skorzewo drogi wojewódzkiej nr 214 można spodziewać się utrudnień spowodowanych powrotem uczestników wyścigu na metę.

Policja prosi zmotoryzowanych o wyrozumiałość i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, co pozwoli uniknąć ewentualnych komplikacji. Funkcjonariusze apelują także o wykonywanie ich poleceń oraz zwracanie uwagi na wydawane sygnały.

Nad/opr.red

Komentarze