Powiat kartuski Powiat kościerski Wokół nas

Region. Oferta na tegoroczne ferie. Codziennie coś innego

Ferie zimowe w naszym regionie nadchodzą wielkimi krokami, stąd nikogo nie dziwi fakt, że Ośrodki Kultury stworzyły pokaźną ofertę zajęć i różnorodnych warsztatów na dwa tygodnie zimowych wakacji.

Chmielno

Już pierwszego dnia ferii w godz. 16-18 trwać będą warsztaty zielarskie, na których uczestnik samodzielnie wykona herbatkę z naturalnych ziół. Kolejnego dnia w godz. 11:30-13:30 będzie można wziąć udział w warsztatach z wykonywania ozdób. Podobne zajęcia zaplanowano na środę. W czwartek w godz. 11:30-13:30 będzie szansa na wykonanie naturalnych kosmetyków z ogólnodostępnych produktów.  W piątek będzie podsumowanie pierwszego tygodnia ferii, na które złożą się zabawy, układanie puzzli oraz zdrowy, słodki poczęstunek. W poniedziałek 21 stycznia w godz. 16-18 odbędą się warsztaty poświęcone florystyce. Uczestnicy wykonają różnego rodzaju ozdoby z rzeczy, których na co dzień się pozbywamy, nadając im drugie życie. Ten sam rodzaj zajęć zaplanowano na wtorek i środę. Kolejnego dnia przeprowadzone zostaną warsztaty kulinarne. Na piątkowe zakończenie ferii uczestnicy będą się bawić przy muzyce i zdrowych przekąskach. Towarzyszyć temu będą gry i zabawy oraz własnoręcznie wykonane maski karnawałowe. Zajęcia od wtorku do czwartku odbywać się będą w godz. 11:30-13:30.

Ferie na Maksa

Zajęcia organizowane będą również w świetlicy wiejskiej w Maksie. Organizatorzy zapraszają na warsztaty wszystkie dzieci w wieku 6-12 lat. Już w poniedziałek w godz. 14-16 odbędą się warsztaty plastyczne. Na kolejny dzień zaplanowano wycieczkę do Filharmonii Kaszubskiej oraz muzeum w Wejherowie. W środę w godz. 14-16 trwać będą warsztaty plastyczne. Na czwartek zaplanowano organizację zajęć kulinarnych. Piątek będzie dniem gier i zabaw.

Somonino

Podobnie jak w pozostałych gminach, tak i w Somoninie Gminny Ośrodek Kultury we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną postanowił przygotować bogatą ofertę na czas ferii. Co ważne, zajęcia przygotowano wyłącznie dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Już pierwszego dnia ferii w godz. 12-14:30 trwać będą warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej. Kolejnego dnia w godz. 12-15 KGW Sławki poprowadzą warsztaty kulinarne, na których uczestnicy przygotują dla siebie posiłek. W środę, w godz. 12-13:45 zaplanowano poprowadzenie interaktywnych pokazów i warsztatów edukacyjnych. W czwartek, w godz. 9-15 Stowarzyszenie Pod Wspólnym Niebem poprowadzi warsztaty astronomiczne. Na piątek przewidziano warsztaty rękodzieła z makramy, które będą trwały w godz. 12-15. Wszystkie zajęcia będą odbywały się w podziale na dwie grupy. Dodatkowo każdego dnia dostępne będą stałe zajęcia świetlicowe np. tenis, piłkarzyki, bilard, gry planszowe. Plan na kolejny tydzień ferii przedstawimy w następnym wydaniu. Na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy, których można dokonać pod numerem 58 684 11 26.

Kościerzyna

Kościerski Dom Kultury po raz kolejny stworzył bogatą ofertę zajęć i warsztatów, które skierowane są głównie do dzieci i młodzieży.W dniach 14-18 luty odbędą się warsztaty pn. ,,Ferie z gliną’’, których głównym organizatorem jest Pracownia Ceramiki Artystycznej „Aniołowo”. Zajęcia będą odbywały się w godz. 11-13 w Centrum Kultury Kaszubskiej „Strzelnica”. Na warsztatach uczestnicy w praktyce poznają zasady i techniki pracy w glinie, a namacalną korzyścią będą niepowtarzalne wyroby ceramiczne. Organizatorzy zapewniają wszelkie potrzebne materiały, narzędzia i inne pomoce oraz wypały w piecu ceramicznym. Koszt wzięcia udziału w warsztatach indywidualnych oto 60 zł od osoby za dzień zajęć. Szczegółowe informacje pod numerem 606 381 904.

Z kolei w dniach 15 i 16 lutego w godz. 13:30-16 na ,,Strzelnicy’’ trwać będą zajęcia z batiku – indonezyjskiej techniki zdobienia tkanin. Chętni muszą zabrać jednie wygodne ubrania i obuwie, których nie szkoda pobrudzić barwnikami do tkanin oraz zdrową przekąskę. Koszt warsztatów to 60 zł od osoby za jeden dzień. Szczegóły pod numerem 514-988-261.

W dniach 21-25 luty zorganizowane zostaną ,,Ferie zimowe z KDK’’. Inicjatywa ta skierowana jest do dzieci w wieku 8-12 lat. Zajęcia odbywać się będą w godz.11-13 w Centrum Kultury Kaszubskiej ,,Strzelnica’’. W programie warsztaty: przyrodnicze, plastyczne, ekologiczne i kulinarne, a także zajęcia rekreacyjne na świeżym powietrzu oraz wiele innych niespodzianek. Koszt udziału w zajęciach to 100 zł od osoby. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego należy jak najszybciej zapisać się pod numerem telefonu 515-135-705.

Stara Kiszewa

Zajęcia w Starej Kiszewie podzielone zostały na dwie kategorie. Pierwsza obejmuje zajęcia ruchowe, a druga skupia się na zajęciach różnych. Już w poniedziałek 14 lutego o godz. 10 rozegrany zostanie turniej w badmintona. Tego samego dnia od godz. 12, a następnie od 15 trwać będą warsztaty kreatywne pt. ,,Kartki walentynkowe’’.  We wtorek o godz. 11 rozpoczną się mistrzostwa w tenisie stołowym. Również we wtorek, ale na godz. 9 zaplanowano wystawienie przedstawienia pt. ,,Księżniczka z lukrowego zamku’’, a o godz. 10 widowiska pt. ,,W krainie wiecznego śniegu’’. W środę o godz. 10 ruszy turniej sztafet sprawnościowych dla klas I-III. Tego samego dnia w godz. od 13 trwać będą warsztaty kreatywne pn. ,,Kolorowy, musujący śnieg do kąpieli’’. Na czwartek zaplanowano otwarte mistrzostwa parafii w piłkę nożną halową. Rywalizacja rozpocznie się o godz. 9. Na czwartkowe popołudnie od godz. 14 zaplanowano przeprowadzenie zumby dla dzieci. W piątek odbędą się zajęcia z tańca nowoczesnego. Pierwsza grupa dzieci w wieku 8-10 lat rozpoczyna zajęcia o godz. 9, a o godz. 10 zajęcia zaczynają starsi uczniowie. Również w piątek, ale na godz. 11:30 zaplanowano turniej szachowy. Następnie od godz. 14:30 zaczną się warsztaty kreatywne pn. ,,Klockowe LEGO-Maszyny’’. Sobotni dzień będzie się opierał na turnieju mini siatkówki, który rozpocznie się o godz. 12.

Co ważne, obowiązują wcześniejsze zapisy, których można dokonać dzwoniąc pod numer 506-990-541.Dodatkowo dzieci przynoszą ze sobą zgody rodziców/opiekunów oraz obuwie zmienne.

Nowa Karczma

We wtorek 15 lutego w godz. 14-18 chętni będą mogli wziąć udział w rywalizacji poświęconej kręglom. Miejsce rozgrywek to pobliskie Kabe Bowling w Nowej Karczmie. Na środowy poranek w godz. 10-12 zaplanowano zajęcia sportowe, które zostaną poprowadzone przez specjalistów z Akademii Młodego Sportowca. Zajęcia odbędą się na sali sportowej w Szkole Podstawowej w Lubaniu. W czwartek o godz. 17 w sali GOKSiR wystawione zostanie przedstawienie pt. ,,W krainie wiecznego śniegu’’. Z kolei w piątek ponownie w Lubaniu, w godz. 10-12 odbędą się zajęcia z AMS.

Kolejny tydzień zacznie się wtorkowymi rozgrywkami w kręgle. Ponownie odbędą się one w Kabe Bowling, w godz. 14-18. Kolejnego dnia, na godz. 16 pracownicy GOKSiR zapraszają do swojej siedziby na teatrzyk zatytułowany ,,Księżniczka z lukrowego zamku’’. Natomiast na czwartek i piątek zaplanowano organizację warsztatów edukacyjnych z robotyki z wykorzystaniem klocków lego. Warsztaty będą odbywać się w sali GOKSiR, od godz. 15 w czwartek i od godz. 11 w piątek.

Dziemiany

W poniedziałek, 14 lutego w województwie pomorskim rozpoczną się ferie. Ośrodek Kultury w Dziemianach przygotował ciekawą ofertę zajęć rozwijających zainteresowania dzieci i młodzieży.  Dwutygodniowa oferta zajęć dla dzieci z Dziemian jest przeładowana różnymi atrakcjami. Już pierwszego dnia ferii o godz. 11 zorganizowany zostanie bal przebierańca. Na drugi dzień około godz. 17:30 zaplanowano organizację tzw. ,,Świata Bajki’’. W czwartek o godz. 14 zorganizowane zostaną warsztaty kulinarne, na których dzieci przygotują ,,pizzerki’’. Tego dnia odbędzie się również wyjazd na turniej piłki halowej. Na piątek o godz. 9 zaplanowano wyjazd na basen. Dodatkowo we wszystkie dni w godz. 8-15 odbywać się będą gry świetlicowe. Warto zaznaczyć, że wszystkie zajęcia odbywać się będą z przestrzeganiem zasad i norm bezpieczeństwa. Plany na drugi tydzień ferii przedstawimy w kolejnym wydaniu.

Red.

Komentarze