Wokół nas

Region. Policyjne działania ,,Prędkość’’. Wzmożona ilość patroli drogowych

W nadchodzący weekend na terenie całego województwa pomorskiego policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”. Celem tej akcji jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości.

Mundurowi wyposażeni w ręczne mierniki prędkości oraz nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami będą patrolować drogi w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Głównym założeniem działań jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości i uświadomienie kierującym, jakie zagrożenia niesie za sobą jazda z nadmierną prędkością. Ważną ideą jest też egzekwowanie od kierujących stosowania się do ograniczeń prędkości, czy ograniczenie zjawiska niekorzystania, wbrew obowiązkowi, z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy oraz urządzeń do przewozu dzieci.

– Podczas kontroli drogowych policjanci sprawdzają m.in. stan trzeźwości kierowców, stan techniczny ich pojazdów, korzystanie zarówno przez kierujących, jak i pasażerów z pasów bezpieczeństwa oraz prawidłowe przewożenie dzieci w fotelikach lub innych urządzeniach dostosowanych do wzrostu i masy ciała – tłumaczy asp. szt. Piotr Kwidziński z KPP w Kościerzynie.

Policjanci przypominają, że jazda z nadmierną prędkością jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków, dlatego trzeba bezwzględnie stosować się do obowiązujących ograniczeń. Zdecydowana i represyjna będzie reakcja mundurowych wobec tych kierowców, którzy w rażący sposób ograniczenia prędkości zlekceważą.

Nad/opr.red

Komentarze