Gmina Chmielno Inwestycje

Chmielno. Przebudowa parkingu przy urzędzie. Roboty idą jak burza

Z tygodnia na tydzień widać znaczne postępy przy przebudowie parkingu dla petentów Urzędu Gminy w Chmielnie. Jak usłyszeliśmy, inwestycja ma zakończyć się dużo wcześniej niż planowano.

Dla przypomnienia, celem zadania jest lepsze zagospodarowanie terenu, na którym wcześniej funkcjonowały dwa oddzielne parkingi. Dzięki inwestycji powstanie 36 miejsc parkingowych, w tym dwa dla osób niepełnosprawnych, pojawią się stojaki rowerowe i kontenerowa toaleta publiczna.

Na początku lutego teren został zniwelowany i wyrównany. 9 lutego nowa przestrzeń parkingu była już wytyczona krawężnikami. Wykonano również część miejsc parkingowych od strony kościoła i wyrównano podłoże w części głównej parkingu. W tym tygodniu wykonawca będzie w tym miejscu kładł kostkę. Widać bardzo szybki postęp prac na budowie. Inwestycja, która miała być zrealizowana do końca kwietnia najprawdopodobniej zakończy się o wiele szybciej.

– Jestem szczerze zdziwiony, bo umowę na zadanie podpisaliśmy we wrześniu, a prace idą bardzo szybko. W styczniu wykonawca – firma Brzeziński zapowiedział, że zrealizuje zadanie budowy parkingu w ciągu miesiąca i to faktycznie nabiera realnych kształtów. Mniej więcej do końca lutego firma powinna zakończyć prace – mówi wójt gminy Chmielno Michał Melibruda.

Szybsze zakończenie prac dobrze będzie służyć mieszkańcom, gdyż przywróci to starą organizację ruchu w tym miejscu. 

Inwestycja za ponad pół miliona

Przetarg na realizację inwestycji wygrała firma Brzeziński z siedzibą w Sznurkach. Koszt inwestycji to przeszło 553 tys. zł. Inwestycja częściowo realizowana będzie w ramach projektu ,,Budowa infrastruktury turystycznej na terenie gminy’’, który współfinansowany jest ze środków UE. Wysokość pozyskanego na zadanie dofinansowania to ponad 79 tys. zł.

Red.

Tak wyglądał parking na początku miesiąca.
Stan prac przy inwestycji na 9 lutego.

Komentarze