Inwestycje Powiat kościerski

Kościerzyna. Inwestycja oświatowa powiatu. Miejscowy Domex zrealizuje termomodernizację PZS 3

Kiedy w stolicy, w Senacie trwają przepychanki o 770 mld zł dla Polski, na prowincji – gminach, powiatach realizowane są inwestycje lokalne, dzięki środkom z rządowej pomocy. To pokazuje jak te pieniądze są potrzebne m.in. dla samorządów. Z takiej pomocy skorzystał już powiat kościerski. Właśnie przystąpił do realizacji jednej z większych swoich inwestycji – termomodernizacji Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 w Kościerzynie.

W końcu kwietnia Alicja Żurawska starosta kościerski podpisała umowę z firmą Domex Janusza Pióro z Kościerzyny na wykonanie tej inwestycji. 4 maja władze samorządu powiatowego przekazały niezbędne dokumenty do realizacji inwestycji Anecie Domerackiej dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 w Kościerzynie.

Cele inwestycji

Inwestycja warta blisko 546 tys. zł realizowana będzie dzięki pozyskanemu przez Powiat Kościerski dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, które opiewa na kwotę 500 tys. zł. Zakłada się, że zadanie zostanie wykonanie przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, czyli do końca sierpnia br.

– Efektem przeprowadzonych prac będzie wykonanie docieplenia ścian zewnętrznych kondygnacji nadziemnych budynku B popularnej „drzewnej”. Dzięki realizacji projektu będzie możliwe zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i innych zanieczyszczeń do atmosfery, a redukcja kosztów ogrzewania pozwoli na obniżenie kosztów funkcjonowania szkoły oraz zwiększenie oszczędności energii w budynku. Nastąpi także wykonanie drogi dojazdowej do szkoły, wykonanej z kostki brukowej wraz z miejscami parkingowymi, co poprawi jakość i dojazd do szkoły – mówi starosta A. Żurawska

Do tematu będziemy powracać.

Nad/opr.red

Komentarze