Gmina Żukowo Inwestycje

Gmina Żukowo. Wojewoda na otwarciu drogi w Leźnie

15 grudnia nastąpił oficjalny odbiór ul. Jarzębinowej w Leźnie. Z tej okazji do gminy przybył Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, który wspólnie z przedstawicielami władz gminnych dokonał otwarcia ulicy.

Remont ul. Jarzębinowej to kolejne zrealizowane zadanie, dzięki wsparciu zewnętrznemu. Jak podkreślił burmistrz Wojciech Kankowski w ramach tego zadania znacznie poprawi się płynność w ruchu komunikacyjnym i bezpieczeństwo uczestników ruchu.

– To zadanie to przede wszystkim kolejny krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa na drogach. Systematycznie wnioskujemy o wsparcia zewnętrzne, by podobnych odcinków zmodernizować jak najwięcej. Cieszę się, że nasz wniosek spotkał się z pozytywną decyzją i otrzymaliśmy tak pokaźne wsparcie – mówił W. Kankowski

Spore wsparcie finansowe

Modernizacja tego odcinka drogi polegała na wymianie płyt drogowych na nawierzchnię z kostki betonowej. Ułożono nową nawierzchnię na odcinku o długości ok. 650m. Prace wykonała Spółka Komunalna Żukowo Sp. z o.o. Całkowity koszt zadania wyniósł ponad 733 tys. zł. Warto nadmienić, że 50% stanowiło dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Obecny na otwarciu drogi Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich wskazał na istotną rolę, jaką niesie ze sobą modernizacja dróg w kontekście zbliżających się inwestycji.

– Te drogi powiatowe i gminne mają służyć temu, by budować sieć dróg wokół przyszłej Obwodnicy Metropolitalnej, Obwodnicy Żukowa – mówił Wojewoda Pomorski

Z tego samego źródła gmina Żukowo otrzymała dofinansowanie również na remont ul. Pszennej w Baninie. Tu remont odcinka liczącego około 480 m.b. kosztować będzie blisko 520 tys. zł. W tym przypadku również połowa stanowić będzie wspomniane wsparcie. Prace drogowe ulicy zostaną zrealizowane w przyszłym roku, po realizacji sieci kanalizacji sanitarnej.

Nad/opr.red

Komentarze