Gmina Kościerzyna Wokół nas

Gmina Kościerzyna. Jubileusze 50-lecia pożycia małżeńskiego. Złote Gody dwudziestu par

W dniach 11 i 12 maja Urząd Gminy Kościerzyna gościł mieszkańców, którzy w tym roku obchodzili swoje jubileusze pożycia małżeńskiego. Nie było tak uroczyście jak przed pandemią, ale każda ze świętujących par została przez wójta Grzegorza Piechowskiego obdarzona gratulacjami i prezentami.

Złote Gody to jubileusz niezwykły, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. Wspólnie zmagali się z trudnościami dnia powszedniego, chorowali rozwiązując problemy, które czasami mogły rozbić małżeństwo. Wychowali dzieci, wnuki, czasami nawet prawnuki. Dziś na pewno obdarzeni są przez nich szacunkiem.
Małżeństwa takie są najlepszym przykładem dla tych, którzy dopiero wstępują w związek małżeński. Dziś, kiedy tak dużo małżeństw rozpada się jubilaci Złotych Godów powinni być pokazywani i podziwiani w społeczeństwie.

Wychodząc z tego założenia samorządy starały się organizować jak najpiękniejsze uroczystości dotyczące jubilatów 50-lecia pożycia małżeńskiego. Od marca ubiegłego roku stało się to niemożliwe.

Wspaniała rocznica

Tegoroczne uroczystości Złotych Godów w gminie Kościerzyna odbyły się w dniach 11 i 12 maja i miały charakter znacznie skromniejszy niż zazwyczaj. Aby sprostać wymogom sanitarnym oraz zapewnić bezpieczeństwo dla seniorów, jubilaci zostali podzieleni na dwie tury. Każdego dnia dziesięć par odwiedzało urząd. Każdej z nich osobno wójt Grzegorz Piechowski wręczył Medal „Za długoletnie pożycie małżeńskie” nadawany przez Prezydenta RP.  Były oczywiście kwiaty, prezenty oraz gratulacje i życzenia. Na koniec zgodnie z wymogiem sanitarnym wykonywano pamiątkowe zdjęcia.

UG/opr.red

Apla

Tegoroczni jubilaci Złotych Godów

Elżbieta i Hieronim Rogalscy z Kornego

Agnieszka i Jan Hinc z Kornego  

Zdzisława i Czesław Białek z Łubiany

Jadwiga i Jan Formela z Łubiany

Irena i Ryszard Hildebrandt z Łubiany

Anna i Ryszard Landowscy z Łubiany

Czesława i Stanisław Lass z Łubiany

Janina i Jan Peplińscy z Łubiany

Bogusława i Józef Pobłoccy z Łubiany

Jolanta i Mieczysław Stalke z Łubiany

Ludwika i Brunon Czaja z Stawisk

Irena i Marian Kozikowscy z Wąglikowic

Krystyna i Zdzisław Maliszewscy z Kłobuczyna

Irena i Henryk Wrońscy z Kłobuczyna

Krystyna i Stefan Neubauer z Wielkiego Klincza

Regina i Józef Peplińscy z Loryńca

Genowefa i Jerzy Potrykus z Nowej Wsi Kościerskiej

Jadwiga i Eligiusz Rolbieccy z Sarnów

Bogumiła i Edmund Świeczkowscy z Sarnów

Krystyna i Czesław Wojak z Nowego Klincza

Komentarze