Powiat kartuski Powiat kościerski Wokół nas

Zwycięzca jest jeden. Nazywa się Stanisław Lamczyk

Powiat kartuski. Wybory parlamentarne 2019

O sporym niedosycie mogą mówić kandydaci do Sejmu, wywodzący się z powiatu kartuskiego. Wszyscy uzyskali ponadprzeciętne wyniki, ale nikt nie zdołał wywalczyć mandatu posła. Pocieszeniem może być jedynie fakt, że duża część lokalnej społeczności   darzy ich zaufaniem.

O największym pechu może mówić wieloletnia starosta powiatu kartuskiego, obecnie członek Zarządu Powiatu, doskonale znana i lubiana na Kaszubach Janina Kwiecień. Kandydatce startującej z listy Koalicji Obywatelskiej zabrakło dosłownie kilkadziesiąt głosów, aby znaleźć się w ławach poselskich. J. Kwiecień uzyskała 9275 głosów, podczas gdy kandydat, który jako ostatni z tej listy uzyskał mandat posła – Tadeusz Aziewicz z Gdyni, zdobył 9385 głosów. Różnica procentowa między tą dwójką wyniosła 0,02 proc.

Świetny wynik w wyborach do Sejmu uzyskał Andrzej Bystron, na którego głosowało 3560 osób. Wynik ten plasuje kandydata Prawa i Sprawiedliwości w górnej połówce ilości oddanych głosów, na 28. osobowej liście kandydatów tej partii. Wynik jaki uzyskał A. Bystron jest także pewnego rodzaju mandatem zaufania wyborców i legitymacją do dalszej pracy i służby na rzecz lokalnej, kaszubskiej społeczności.

Zaufanie, którego nie można zawieść

Trzeci z kandydatów jaki stanął w szranki wyborcze w wyborach do Sejmu, jest radny Rady Powiatu Kartuskiego Andrzej Leyk. Kandydat ten także uzyskał niezły wynik, gdyż głosowało na niego 2585 osób. Rezultatem tym kandydat Prawa i Sprawiedliwości zostawił za plecami 13. innych konkurentów startujących z listy tej partii. Cała trójka kandydatów z powiatu kartuskiego uzyskała dobry wynik, który legitymizuje ją do dalszego reprezentowania mieszkańców w różnorakiej sferze działań obywatelskich na naszym kaszubskim podwórku.  Stanowi też pewien rodzaj zaufania społecznego, a więc czegoś na co pracuje się latami i co stanowi podkreślenie przymiotów osobistych kandydata. Miejmy nadzieję, że wykorzystają ten bonus w przyszłości, w dobrze rozumianym interesie kaszubskiej i lokalnej społeczności.

Stanisław Lamczyk w Senacie

Znakomity wynik uzyskał w wyborach do Senatu Stanisław Lamczyk. Poseł wielu poprzednich kadencji, tym razem wystartował do Senatu i zebrał ponad 90 tys. głosów. W przypadku tego kandydata reprezentującego Koalicję Obywatelską, zdecydowała nie tylko przynależność partyjna ale i dotychczasowa działalność na rzecz rozwoju naszego regionu, co potwierdza nasza sonda, zamieszczona na str. 2. Stanisław Lamczyk, „wojownik” walczący i lobbujący na rzecz Kaszub w zakresie szeroko pojmowanego rozwoju komunikacyjnego i infrastrukturalnego na wielu frontach, będzie jedynym parlamentarzystą wywodzącym się z powiatu kartuskiego i kościerskiego.

BM

Komentarze