Gmina Stężyca Inwestycje Samorząd

Stężyca. Ministerstwo Sportu mocno wsparło rozbudowę stadionu. „W ten wspaniały obiekt warto inwestować”

Dzisiaj gminę Stężyca odwiedził sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Marcin Horała, który wręczył wójtowi Tomaszowi Brzoskowskiemu symboliczne czeki na rozbudowę infrastruktury sportowej.

W ramach programu rządowego „Sportowa Polska” gmina Stężyca otrzymała dofinansowanie w kwocie 3 mln zł na modernizację stężyckiego stadionu, na którym swoje mecze rozgrywa II-ligowa Radunia Stężyca. Jest on sportową wizytówką gminy a dzięki ambitnym planom samorządu w krótkim czasie spełniać ma wymogi licencyjne rozgrywek I-ligowych. Docelowo jego rozbudowa pochłonąć ma nawet 12 mln zł. 

Wiceminister M. Horała podkreślił, że determinacja gminy w pozyskiwaniu środków rządowych jest godna pochwały a co do stadionu w Stężycy, to jest „to jest wspaniały obiekt w który warto inwestować”.

Najpierw było „Nie”

Warto przypomnieć, że równo rok temu inwestycja ta, pierwotnie wyceniana na 15 mln zł, została przez radnych odrzucona przy głosowaniu nad WPF. Radni przestraszyli się tak dużej kwoty. Jak powiedział nam wójt, inżynieria finansowania zadania jest złożona, ale realna. Pozyskane środki ze Sportowej Polski są jednym z etapów, a docelowo uważa on, że uda się pozyskać dla niej nawet 90-procentowe dofinansowanie. Będzie ją realizować spółka, stąd cały VAT z inwestycji będzie odliczony.

– Mamy jeszcze inne źródła finansowania. W grę wchodzą nawet o wiele większe pieniądze. Proszę tylko o cierpliwość. Wszystko wyjaśni się w ciągu kilku miesięcy – mówi nam z zaufaniem T. Brzoskowski.

Pozyskane z programu rządowego pieniądze posłużyć mają do rozbudowy trybun, początkowo do  pojemności 2,1 tys. osób z możliwością ich dalszego powiększania. Boisko zyskać ma oświetlenie i podgrzewaną murawę, umożliwiającą grę w niekorzystnych warunkach i porach pogodowych. Do tematu będziemy powracać.

BM

Komentarze