Miasto Kościerzyna

Kościerzyna. Komunikat firmy PreZero Service Północ Sp. z o.o. Śmieci mogą być odbierane nieregularnie!

Codziennie słyszymy, że dziesiątki tysięcy zostało zarażonych Omikronem. Że jeszcze więcej osób trafia na kwarantannę. Czasami dowiadujemy się o tym od sąsiadów, znajomych czy w pracy. Nie do końca znajdujemy jednak sobie sprawę jakie to może mieć znaczenie. Przekonali się o tym mieszkańcy Kościerzyny, których zaskoczył komunikat firmy PreZero Service Północ Sp. z o.o., która zajmuje się wywózką śmieci z miasta. Komunikat dotarł poprzez magistrat.

Obostrzenia unieruchomiły pracowników

Zarząd PreZero Service Północ Sp. z o.o. w komunikacie z wczoraj informuje o ryzyku wystąpienia przeszkody utrudniającej odbiór odpadów zgodnie z harmonogramem. Jest to spowodowane zaostrzeniem tzw. IV i V fali pandemii Covid-19, a co za tym idzie wzrostem liczby nieobecności wśród pracowników Spółki, jak i osób świadczących pracę za wynagrodzeniem na innej podstawie niż stosunek pracy, które na co dzień odbierają odpady.

Nieobecności pracowników wywołane są licznymi zachorowaniami na Covid-19, jak również poprzez obowiązek pozostawania na kwarantannie lub w izolacji domowej. Absencje wynikają również z dodatkowych izolacji wdrożonych wewnętrznymi przepisami Spółki – w odniesieniu do osób pracujących w zespołach (załogi pojazdów), w skład których wchodziły osoby skierowane administracyjnie na izolację lub kwarantannę.

Na końcu komunikatu zarząd obiecuje, że będzie się starał, aby utrudnienia były jak najmniejsze. Sprawdzą to dzisiaj mieszkańcy m.in. ulic: Cichej, Kartuskiej, Jesionowej, na których według harmonogramu mają być odbierane śmieci resztkowe. Przekonają się też mieszkańcy m.in. ulic 3 Maja, Wybickiego czy Słonecznej, od których w poniedziałek 14 lutego mają również być odebrane odpady resztkowe.

Bylibyśmy wdzięczni mieszkańcom za sygnały dotyczące tej sprawy. Do tematu będziemy powracać.

D. Tryzna

Komentarze