Miasto Kościerzyna Wokół nas

Kościerzyna. Dziś rusza punkt szczepień powszechnych

4 maja miał ruszyć nowy punkt szczepień powszechnych zlokalizowany na kościerskim basenie. Jednak z uwagi na niedostarczenie na czas szczepionek, punkt ten ruszy jutro 5 maja.

Jak tłumaczyła wcześniej starosta kościerska Alicja Żurawska siedziba Aqua Centrum jest optymalnym rozwiązaniem dla powołania takiego punktu, ze względu na dogodne położenie i skomunikowanie. Starosta dodała, że dla powiatu kościerskiego zwiększono liczbę dawek szczepionki do 325 dziennie, wyrażając nadzieję o zaszczepieniu jak największej liczby mieszkańców. Obsługą punktu zająć się mają pracownicy Urzędu Miejskiego w Kościerzynie którzy będą wydawać zaświadczenia i tworzyć bazy danych. Asystować będą także żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej i jeśli zajdzie potrzeba strażacy. Nad stroną medyczną czuwać będzie szpital kościerski, którego pracownicy będą badać i szczepić. Organizacyjny nadzór nad całym przedsięwzięciem sprawuje powiat kościerski.

Gdzie zapodziało się 300 szczepionek?

Ruszyły zapisy i dzisiaj miały pojawić się pierwsze osoby, które zostałyby zaszczepione. Jednak nie wszystko ułożyło się zgodnie z planem i szczepienia trzeba było przełożyć na następny dzień 5 maja. Przyczyna nie leży po stronie powiatu, gdyż najzwyczajniej nie zdołano dostarczyć szczepionek na czas. Jeszcze wczoraj ogólnopolskie telewizje podawały, że do Polski dostarczono właśnie 1 mln szczepionek, jednak do Kościerzyny nie trafiła ani jedna. Za logistykę i dystrybucję szczepionki odpowiada  Agencja Rezerw Materiałowych. Mają one pojawić się do jutra. Obsługa punktu telefonicznie zawiadomiła o tym fakcie wszystkich zainteresowanych, przesuwając termin.

BM

Komentarze