Gmina Sierakowice Konkursy Miasto Kościerzyna Sport Szkolnictwo

Kraj. Konkurs sportowy dla szkół. Puchar Drużyny Energii dla „Szóstki” z Kościerzyny

Emocjonujący finał Drużyny Energii zakończył kilkutygodniowe zmagania sportowe, w których rywalizowało 319 szkół z całej Polski. W trakcie rywalizacji uczniowie wykonali 121 tysięcy ćwiczeń, a nauczyciele przesłali ponad 5700 filmów dokumentujących trenującą młodzież. W turnieju finałowym uczestniczyły szkoły m.in. z Gowidlina, czy Kościerzyny, a także grono znanych sportowców i ekspertów.

W tegorocznej edycji udział wzięło 319 placówek, z czego 181 szkół dołączyło do projektu po raz pierwszy, a 138 to „weterani”, ćwiczący z Drużyną Energii regularnie od kilku edycji. Zwyciężyły te ekipy, które zaangażowały największą liczbę młodzieży do wykonywania zadań przygotowanych przez ambasadorów, a następnie przesłały filmy dokumentujące ćwiczenia.

Podczas etapu sportowego szkoły podzielono na cztery kategorie, w zależności od liczby uczniów w klasach 4-7: szkoły małe, średnie, duże i wielkie. W każdej z grup wybrano jednego zwycięzcę, a dodatkowo jednej placówce przyznano dziką kartę za największy entuzjazm i waleczność.

Pierwsze aktywności finału odbyły się 3 czerwca. Dzień później w Gdańsku odbył się turniej finałowy, w którym rywalizowało pięć wyróżnionych szkół.

Nasi wśród zwycięzców

Uczniowie rywalizowali w czterech strefach: współpracy, bystrości, koordynacji i sprawności. Punkty naliczano za wykonanie jak największej liczby powtórzeń w określonym czasie. Ostateczny ranking zależał od wyników we wszystkich strefach oraz punktów zdobytych za wykonanie zadań w szkołach i pokaz artystyczny. Każda grupa przygotowała krótki występ poświęcony odnawialnym źródłom energii. W strefie odpoczynku uczestnicy mogli się zrelaksować i skorzystać ze zdrowego bufetu.

Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. dr. Bernarda Sychty w Kościerzynie zdobyła Puchar Drużyny Energii, tytuł najlepszej drużyny w Polsce oraz czek na 15 tys. zł na zakup sprzętu sportowego.

– Jesteśmy mega szczęśliwi! Udało nam się spełnić nasze największe szkolne marzenie i zwyciężyć w Drużynie Energii – powiedział Oskar Gierszewski, nauczyciel w SP nr 6 w Kościerzynie.

Nad/opr.red

Klasyfikacja końcowa 7. edycji:

Szkoła Podstawowa nr 6 w Kościerzynie – Drużyna Ziemi (zwycięzca kategorii szkoła wielka)

Szkoła Podstawowa w Jastarni – Drużyna Wody (zwycięzca kategorii szkoła średnia)

Szkoła Podstawowa w Gowidlinie – Drużyna Serca (zwycięzca kategorii szkoła duża)

GDANSK 04.06.2024 SPORT WIELKI FINAL DRUZYNY ENERGII — NZ FOT. GRZEGORZ RADTKE / 058sport.pl
GDANSK 04.06.2024 SPORT WIELKI FINAL DRUZYNY ENERGII — NZ FOT. GRZEGORZ RADTKE / 058sport.pl
GDANSK 04.06.2024 SPORT WIELKI FINAL DRUZYNY ENERGII — NZ FOT. GRZEGORZ RADTKE / 058sport.pl

Komentarze