Gmina Sierakowice Inwestycje

Gmina Sierakowice. Przedsiębiorstwo Walaszkowski Sp. z o.o. rozbudowuje szkoły w Mojuszu i Lisich Jamach

Gmina wyłoniła wykonawcę dwóch, ważnych, tegorocznych inwestycji. Chodzi o budowę sali gimnastycznej wraz z zapleczem przy SP w Mojuszu i rozbudowę SP w miejscowości Lisie Jamy. Zgodnie z umową za sześć miesięcy oba zadania mają być zakończone.

W roku ubiegłym gmina Sierakowice pochwaliła się tym, że liczba jej mieszkańców przekroczyła 20 tys. To m.in. za sprawą dużej dzietności, której współczynnik jest jednym z najwyższych w Polsce. Sierakowice nie raz w ciągu ostatnich lat były gminą, w której narodziło się najwięcej dzieci w kraju. Stąd nie ma się co dziwić, że stałą pozycją w inwestycjach samorządu są projekty związane z rozbudową bazy szkolnej. W roku ubiegłym zakończono rozbudowę szkoły w Załakowie. Lipiec tego roku ma przynieść zakończenie rozbudowy kolejnych dwóch placówek oświaty.

Szkoła dla 160 uczniów

W tym miesiącu ruszyły prace budowlane przy rozbudowie szkoły w miejscowości Lisie Jamy. Inwestycja przewiduje budowę nowego skrzydła szkoły z trzema salami dydaktycznymi, stołówką i towarzyszącą jej niezbędną infrastrukturą oraz pomieszczeniami gospodarczymi piwnicy obiektu. Łącznie przybędzie ponad 460 m2 powierzchni użytkowej. Przebudowa dotyczy szatni na parterze oraz sali lekcyjnej na istniejącym poddaszu szkoły. Objęte nią zostanie prawie 146 m2 powierzchni użytkowej. W ramach zadania wykonane zostaną również prace towarzyszące z branż: sanitarnej, elektrycznej i telekomunikacyjnej. Koszt całkowity projektu to prawie 3 mln zł. Gmina otrzymała na tę inwestycję dofinansowanie w wysokości 1,8 mln zł z ubiegłorocznego rozdania Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Budowa kolejnej sali gimnastycznej

Inwestycja w Mojuszu zgodnie z umową rozpoczęła się jeszcze w ubiegłym roku. Dotyczy przede wszystkim rozbudowy obiektu o salę gimnastyczną z zapleczem socjalno-sanitarnym i łącznikiem. W jej ramach dokonana będzie również niezbędna przebudowa istniejącego budynku szkoły. Wykonana zostanie nowa infrastruktura techniczna i przebudowana ta, która koliduje z planowaną inwestycją. Ponadto szkoła zostanie wyposażona w instalację fotowoltaiczną o mocy 18 kWp. Ta inwestycja warta jest ponad 3,8 mln zł. Sierakowice pozyskały na nią dofinansowanie w wysokości pawie 2 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Do tematu będziemy powracać.

D. Tryzna

Inwestycja w Mojuszu rozpoczęła się jeszcze w ubiegłym roku.
Stan prac przy rozbudowie szkoły w Lisich Jamach.

Komentarze