Gmina Karsin Sport Wokół nas

Puck. II Regaty o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego. Gmina Karsin ponownie zdobywa brąz

W wyścigu na Zatoce Puckiej wystartowali młodzi adepci żeglarstwa z pomorskich szkół. Wśród nich byli uczniowie z Karsina i Wiela – klubowicze Wdy Borsk. Podobnie jak w zeszłym roku, reprezentanci gminy przywieźli z rywalizacji brązowe medale.

W regatach na wodach Zatoki Puckiej wystartowali uczniowie ze szkół biorących udział w Programie Edukacji Morskiej oraz przedstawiciele pomorskich gmin. Uczestnicy pływali na łodziach, które gminy zakupiły w ramach projektu „100 łodzi żaglowych na stulecie zaślubin Polski z morzem” przygotowanego przez samorząd województwa pomorskiego. Regaty stanowiły zwieńczenie dotychczasowych działań podejmowanych przez samorząd województwa pomorskiego na rzecz rozwoju infrastruktury żeglarskiej i poprawy warunków nawigacyjnych szlaków wodnych w naszym regionie, a także edukacji żeglarskiej młodych Pomorzan.

Podczas zawodów do młodych adeptów żeglarstwa zwrócił się marszałek Mieczysław Struk.

Sukces żeglarzy z gminy Karsin

Gminę Karsin reprezentowali uczniowie szkoł z Karsina i Wiela: Patryk Sałata, Piotr Miloch, Leon Czapiewski, Barbara Borzyszkowska i Kornelia Wojak. W załodze tej w charakterze instruktora płynął także Kuba Sałata.

 Załoga ta osiągnęła ogromny sukces, zajmując trzecie miejsce na osiemnaście załóg reprezentujących gminy naszego województwa.

– Warto zaznaczyć, że nasi reprezentanci tym samym powtórzyli wynik z ubiegłorocznej edycji tych regat. Sukces ten jest cenny, gdyż zawodnicy nasi na co dzień startują na jachtach jednoosobowych, a podczas tych regat pierwszy raz pływali na łódce załogowej Mariner 19. Także start na trudnym akwenie zatoki puckiej, dla osób, które dotychczas pływały tylko na jeziorach stanowi duże wyzwanie – mówi Czesław Sikora, trener Klubu Żeglarskiego Wda Borsk – Cieszymy się z osiągnięć naszej żeglarskiej młodzieży i liczymy na kolejne sukcesy w przyszłym roku. Dziękujemy także władzom gminy Karsin za pomoc i umożliwienie startu w tych zawodach – dodał.

W regatach rozegrano także rywalizację oficjalnych reprezentacji gmin, gdzie załoga reprezentująca gminę Karsin zajęła szóste miejsce na czternaście startujących załóg. W rywalizacji tej gminę Karsin reprezentowali: Paweł Konkolewski, Aleksander Łosiński, Szymon Domański i Kuba Sałata.

Dla uczestników imprezy przygotowano również piknik edukacyjny w ramach projektu Pomorskie Żagle Wiedzy.

Nad/opr.red

Komentarze