Gmina Nowa Karczma Sport

Nowa Karczma. Puchar Polski w Piłce Ręcznej Młodziczek. Tu jest potęga piłki ręcznej kobiet


Dziś w Nowej Karczmie rozpoczynają się rozgrywki o Puchar Polski Piłki Ręcznej Młodziczek. Potrwają do 2 czerwca. Wśród ośmiu najlepszych drużyn dwie pochodzą z Kaszub. To UKS Nowa Karczma i UKS Banino.

Dla przypomnienia, w czerwcu 2016 roku piłkarki ręczne z UKS Nowa Karczma zdobyły Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Zawodniczki UKS odnotowały też wiele sukcesów w rozgrywanym cyklicznie Pomorskim Festiwalu Piłki Ręcznej. Wiele razy Nowa Karczma była gospodarzem tych rozgrywek. W ubiegłym roku UKS Hoch Team Nowa Karczma został zwycięzcą Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej Wrocław Handball Cup. Potwierdzeniem wysokiej pozycji piłki ręcznej wśród młodziczek jest niewątpliwie fakt, że w 2018 trzy zawodniczki UKS Nowa Karczma: Nikola Męczykowska, Asia Zgrzeszewska i Michalina Peplińska zostały powołane do kadry Pomorza. Wpływ na te sukcesy ma dobra kadra trenerska w osobach Grzegorza Kuchlina i Bartłomieja Kowalewskiego i osoba dyrektora szkoły Dariusza Męczykowskiego, pasjonata tej dyscypliny sportu.   

To też zaplecze m.in. dla Klubu Sportowego Kościerzyna, który występuje w I lidze piłki ręcznej kobiet i w którym trenerem i działaczem jest D. Męczykowski.

Dziś o 11:30 oficjalne otwarcie

Na drodze do Pucharu Polski UKS Nowa Karczma pokonał wiele uznanych w kraju zespołów m.in. Junaka Wrocław, czy w 1/8 rozgrywek MUKS Czarni Regimin. Oprócz niego wystąpi w Pucharze Polski jeszcze siedem klubów, w tym UKS Banino. Pierwszy swój mecz gospodarze zagrają już dziś o godz. 10:20. Ich przeciwnikiem będzie Agrykola Warszawa. Po południu około godz. 16 gospodarze rozegrają jeszcze jeden mecz z klubem z Brodnicy. Również UKS Banino rozegra dwa mecze. Pierwszy po godz. 13 z drużyną z Rudy Śląskiej, a drugi o godz. 18:20 z MUKS Czarni Regimin.

Finałowy mecz o Puchar Polski zostanie rozegrany w czwartek około godz. 13. Wszystkich miłośników piłki ręcznej zapraszamy na widowiskowe rozgrywki sportowe do Nowej Karczmy.

D. Tryzna

Komentarze