Gmina Kościerzyna Wokół nas

Gmina Kościerzyna. Zapraszamy do świętowania Dni Seniora

Jak co roku w gminie Kościerzyna odbędą się Dni Seniora. W tym roku zorganizowane zostaną w 9 miejscowościach, a wsparcia w przygotowaniach udzielą miejscowe szkoły. Poniżej przedstawiamy harmonogram wydarzeń oraz ich program.

Jako pierwsi będą świętować seniorzy z sołectw: Wąglikowice, Loryniec, Czarlina, Wdzydze, Grzybowo, Sycowa Huta, dla których spotkanie zorganizowane zostanie 2 października w Zespole Szkół w Wąglikowicach. W remizie OSP Korne 3 października zabawa rozpocznie się dla seniorów z sołectw: Korne, Gostomie, Wieprznica. Zespół Kształcenia w Łubianie zaprasza 4 października seniorów z sołectw: Łubiana i Szarlota. Sala wiejska w Niedamowie 5 października dostępna będzie dla seniorów z sołectw: Niedamowo, Dębogóry. 6 października Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowym Klinczu zaprasza mieszańców z sołectw: Nowy Klincz, Mały Klincz. 9 października sala wiejska w Skorzewie zaprasza seniorów z sołectw: Skorzewo, Kościerzyna Wybudowanie, Częstkowo. Szkoła Podstawowa w Kaliskach 10 października zaprasza seniorów z sołectw: Kaliska Kościerskie, Nowa Wieś Kościerska, Dobrogoszcz, Kościerska Huta, Kłobuczyno. Sala wiejska w Wielkim Klinczu 11 października będzie gotowa na przyjęcie seniorów z sołectw: Wielki Klincz, Zielenin, Puc. Ostatnie spotkanie zaplanowano na 12 października w Szkole Podstawowej w Wielkim Podlesiu, gdzie spotkają się mieszkańcy z sołectw: Wielki Podleś, Mały Podleś, Nowy Podleś, Stawiska, Sarnowy, Małe Stawiska, Juszki, Szenajda, Rotembark, Nowa Kiszewa.

Każde z wydarzeń rozpocznie się o godz. 13.

Czekają na zgłoszenia

Zaproszenie skierowane jest do mieszkańców gminy Kościerzyna w wieku 60+. Osoby chętne do udziału w Dniu Seniora proszone są o zgłoszenie się do swojego sołtysa w terminie do 25 września.

W programie spotkań zaplanowano: występ artystyczny przygotowany przez uczniów, rozmowy w miłej atmosferze, poczęstunek. Dzięki dofinansowaniu pozyskanemu przez Radę Seniorów z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego wszystkie uroczystości zostaną wzbogacone o zabawę taneczną przy zespole muzycznym.

UG/opr.red

Dzień Seniora w Wielkim Podlesiu, który miał miejsce w ubiegłym roku.

Komentarze