Miasto Kościerzyna Powiat kościerski Samorząd Wokół nas

Kościerzyna. Szpital zyskuje nowoczesny sprzęt dzięki wsparciu gmin

Dzięki hojności gmin, które udzieliły wsparcia w ramach umowy dotacji celowej na modernizację i doposażenie Oddziału Położniczo-Ginekologicznego, szpital kontynuuje proces udoskonalania swoich usług. Samorządom połączyły siły w trosce o dobro pacjentek, umożliwiając tym samym doskonalenie infrastruktury medycznej.

Oddział Położniczo-Ginekologiczny został wzbogacony o nowoczesny kardiotokograf z kompletnym wyposażeniem, co stanowi istotny krok w kierunku podniesienia standardów opieki zdrowotnej kierowanej do kobiet ciężarnych i rodzących. Dodatkowo, nowy kardiotokograf został zamontowany na mobilnym wózku, co sprawia, że personel medyczny może łatwo dostosować jego położenie do indywidualnych potrzeb pacjentki. To rozwiązanie znacznie zwiększa komfort obsługi i elastyczność w przemieszczaniu sprzętu.

– Bezpieczeństwo i komfort pacjentek są dla nas priorytetem, a wprowadzenie nowoczesnego kardiotokografu wpisuje się w dążenie do najwyższych standardów opieki medycznej – podkreśla Dorota Dopierała – Górni, pielęgniarka oddziałowa Oddziału Położniczo-Ginekologicznego z Pododdziałem Patologii Ciąży i Oddziału Noworodkowego.

Gmina Karsin w trosce o pacjentów kolejny raz przekazała wsparcie na rzecz rozwoju placówki. Wartość inwestycji wyniosła 21,5 tys. zł, kwotę 15 tys. zł w celu doskonalenia infrastruktury medycznej przekazała gmina Karsin.

Wsparcie pozostałych samorządów

Warto wspomnieć, że szpital w Kościerzynie w ostatnim czasie zakupił również nowy aparat USG o wartości 297 tys. zł, który już służy pacjentkom. Sfinansowanie zakupu aparatu było możliwe dzięki dofinansowaniu otrzymanemu od: starostwa w wysokości 20 tys. zł, miasta Kościerzyna – 100 tys. zł, gminy Kościerzyna – 65 tys. zł, gminy Nowa Karczma – 26 tys. zł, gminy Liniewo – 20 tys. zł i gminy Lipusz – 20 tys. zł.

– W roku 2023 nasze zespoły odebrały aż 910 porodów. W tym czasie z usług Oddziału Położniczo-Ginekologicznego z Pododdziałem Patologii Ciąży skorzystało blisko 1200 kobiet ciężarnych i rodzących oraz 1848 pacjentek ginekologicznych, co świadczy o naszym zobowiązaniu wobec pacjentek w zakresie zachowania jak najwyższych standardów opieki i doskonalenia oferowanych świadczeń. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym samorządom – informuje szpital.

Szpital/opr.red

Komentarze