Gmina Szemud Gmina Żukowo Inwestycje Samorząd

Dobrzewino. Współpraca dwóch gmin. Razem wykonali od dawna wyczekiwane zadanie

Razem możemy więcej i to się potwierdziło przy budowie ul. Jeziornej w Dobrzewinie. Zakres robót był bardzo szeroki ze względu na to, że inwestycja przechodzi po granicy gminy Szemud z gminą Żukowo. Wszystkie instalacje trzeba było wykonać podwójnie, aby zachować rozdzielność systemów.

Mieszkańcy Dobrzewina czekali na ten moment prawie 7 lat. Wielokrotnie w tej sprawie spotykali się wójt gminy Szemud Ryszard Kalkowski z burmistrzem gminy Żukowo Wojciechem Kankowskim. Efektem tych prac jest dokończenie ulicy Jeziornej, gdzie był to przez wiele lat odcinek szutrowy spędzający sen z powiek kierowców. Koszt tej inwestycji dla samorządów to około 1,3 mln zł. Inwestycja jest strategiczna i zapewnia teraz płynny ruch.

Priorytetowa inwestycja

– Budowa brakującego elementu ulicy Jeziornej dla mieszkańców Warzna i Dobrzewina oraz gminy to był priorytet, o który zabiegaliśmy już od wielu lat, pomimo tego, że nie udało nam się pozyskać dofinansowania, o które wielokrotnie się staraliśmy. Wcześniej odcinek przechodzący przez Warzno budowaliśmy i doprowadziliśmy go do szemudzkiego standardu – to jest rondo wraz z całą ulicą Starowiejską, aż do połączenia z ulicą Jeziorną w Dobrzewinie. Fragment ulicy Jeziornej w Dobrzewinie był dla nas problematyczny. Ta część jest na granicy naszej gminy i gminy Żukowo, a dodatkowo są to dwa różne powiaty. Udało nam się dojść do porozumienia i razem w dwa samorządy teraz wykonaliśmy tę inwestycję. Wraz ze wsparciem gminy Żukowo w kwocie 600 tys. zł zakończyliśmy budowę – podkreślają władze gminy.

Jest to strategiczne połączenie, które wykorzystywane jest przez wielu mieszkańców nie tylko gminy Szemud. Kolejnym elementem po zapewnieniu przejezdności tej drogi będzie stworzenie połączenia komunikacji masowej.

UG/opr.red

Komentarze