Złote Czepki dla wyróżniających się pielęgniarek
19 maja w związku z Międzynarodowym Dniem Pielęgniarki i Położnej uhonorowane zostały pielęgniarki z kartuskiego szpitala. „Złote Czepki” to dowód docenienia ich codziennej pracy. Podczas uroczystości nie szczędzono im podziękowań.
Gospodarzami uroczystości w kartuskim szpitalu byli Prezes Zarządu Paweł Witkowski oraz kierownik ds. pielęgniarstwa i opieki Mariola Góreczna. Na uroczystość przybyły Katarzyna Kretowicz – przewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku oraz Anna Kosowska wiceprzewodniczącą organizacji.
Prezes P. Witkowski podziękował wszystkim pielęgniarkom, pielęgniarzom oraz położnym za ich codzienną, odpowiedzialną i pełną poświęcenia pracę na rzecz pacjentów. Podkreślił ogromne zaangażowanie, profesjonalizm oraz empatię, które towarzyszą wykonywaniu tego zawodu każdego dnia. Zaznaczył również, że troska, cierpliwość i wsparcie personelu medycznego mają nieocenione znaczenie zarówno dla pacjentów, jak i ich rodzin. Wyraził wdzięczność za trud wkładany w opiekę medyczną oraz życzył wszystkim wielu sukcesów zawodowych, satysfakcji z wykonywanej pracy, a także pomyślności w życiu osobistym.
Podczas uroczystości zostały wręczone Odznaki „Złoty Czepek” i Dyplomy Uznania. To wyjątkowe wyróżnienia przyznane za wieloletnią pracę, doświadczenie, oddanie oraz codzienne okazywanie serca i empatii pacjentom. „Złote Czepki” otrzymały: Jolanta Gaweł i Aleksandra Kamińska. Natomiast Dyplomy Uznania otrzymali: Justyna Lis, Julia Łoboda, Karolina Mejer oraz Andrzej Zaborowski.
Info + foto PCZ/opr.red.




