Gmina Somonino Na sygnale OSP Wokół nas

Hopowo. Miesiąc przed Wigilią stracili dom

Wczoraj w Hopowie niszczycielska siła pozbawiła pięcioosobową rodzinę dachu nad głową. Tej feralnej nocy pożar strawił ich dom oraz cały dobytek. Teraz trwa zbiórka dla pogorzelców, którą każdy z nas może wesprzeć.

19 listopada dziesięć zastępów straży pożarnej zostało zadysponowanych do pożaru przybudówki domu w Hopowie tuż obok remizy. W środku przybudówki znajdował się opał i kotłownia, co sprawiło że pożar w szybkim tempie rozprzestrzeniał się na pozostałą część domu mieszkalnego.

– Silne zadymienie i wysoka temperatura utrudniała działania strażaków, które polegały na ugaszeniu pożaru i ratowaniu dobytku domowników poprzez wynoszenie go do naszej remizy – relacjonują strażacy z OSP Hopowo.

Dołóż swoją cegiełkę

Dokładna przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana. Niestety dom po tragedii nie nadaje się do zamieszkania. Starty oszacowano wstępnie na około 500 tys. zł. Pięcioosobowa rodzina w jednej chwili straciła poczucie bezpieczeństwa, dach nad głową i część dobytku. Sołtys Hopowa wraz z Radą Sołecką apelują o pomoc dla pogorzelców. 

– Rodzina od lat, własnymi siłami buduje nowy dom – dzięki zbiórce może, choć trochę uda się przyspieszyć proces budowy. Jako sołtys i Rada Sołecka wsi Hopowo wierzymy we wzajemne dobro i solidarność ludzi dobrej woli! Teraz my wszyscy, mieszkańcy, społeczność sołectwa Hopowo, gminy Somonino, pomóżmy rodzinie dokończyć budowę nowego domu, by mogła ponownie czuć się bezpiecznie – apeluje sołtys Hopowa.

Zbiórka odbywa się za pośrednictwem platformy zrzutka.pl. 

https://zrzutka.pl/m5nncm?fbclid=IwAR256k0aSHyFTMQJOsDCEYJa5xDVh002vWJLUnIlCDo1SzNPZGftxF0YTvw

OSP/opr.red

Komentarze