Powiat kościerski Wokół nas

Kościerzyna. W nowej siedzibie oddali ponad 18 litrów krwi

Z dużą frekwencją w minioną sobotę odbyła się czwarta w tym roku Akcja HDK pt. ,,Sobota Mundurowych Krwiodawców”. Tym razem krwiodawcy oddawali najcenniejszy dar pierwszy raz w nowej siedzibie, która świeżo została oddana do użytku.

Mimo początków funkcjonowania Oddziału Terenowego w Kościerzynie, do stacji krwiodawstwa przybyło 44 krwiodawców, chcących się podzielić krwią. Dopuszczonych zostało 41 krwiodawców, w tym jedna osoba pierwszy raz. W efekcie przeprowadzonej akcji w Kościerskim Oddziale Terenowym RCKiK zebrano 18,45 litrów krwi. W akcji uczestniczyli członkowie Klubu HDK PCK przy KP PSP w Kościerzynie, a także strażacy z powiatowych jednostek OSP w liczbie 16 mundurowych krwiodawców.

– To już 30. akcja organizowana na przestrzeni lat. Celem tych spotkań jest podzielenie się krwią na rzecz pomocy drugiemu człowiekowi. Honorowe krwiodawstwo jest stałą formą wsparcia systemu ochrony zdrowia, dlatego też zapraszamy do oddawania krwi w cyklicznych akcjach – zaprasza koordynator Radosław Zwara.

Nad/opr.red

Autorzy zdjęć: Arek Pfeiffer, Ariel Mientki, Robert Wardyn i Radosław Zwara

Komentarze