Gmina Dziemiany Sport Wokół nas

Dziemiany. Mistrzostwa nordic walking z udziałem Błękitnych Dziemiany. Troje Błękitnych wśród zwycięzców mistrzostw

W Dziemianach już po raz trzeci odbyły się zawody z cyklu Grand Prix Cross Polska pn. III Mistrzostwa Kaszub w Nordic Walking i Biegu na 5 km oraz Sztafetowe Mistrzostwa Kaszub. Tegoroczne zawody odbyły się w nowym miejscu i na nowej trasie, która jak usłyszeliśmy, nie należała do najłatwiejszych.

Organizatorami zawodów był Klub Błękitni Dziemiany, ale dużej pomocy udzieliły mu gmina, miejscowa OSP i sponsorzy. Miejsce tegorocznych zawodów zostało zmienione. Zamiast Ośrodka Jeździeckiego Pegaz, bazę zawodów usytuowano na plaży kąpieliska w Dziemianach. Zmianie uległa również trasa, gdyż organizatorom przyświeca cel, aby pokazać jak najwięcej urokliwych miejsc na terenie gminy. Dodatkowo wyróżniała się niełatwymi przewyższeniami, co wymagało od zawodników dużego wysiłku. 

Dzień pierwszy mistrzostw

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał wójt Leszek Pobłocki przed startem na pięciokilometrową rundę. W sobotę zmierzyli się sympatycy nordic walking, zaś w niedzielę biegacze. Trasa wiodła wzdłuż brzegu Jeziora Rzuno, szklakiem ścieżki spacerowej w kierunku osiedla domków letniskowych na Nowinach. Po starcie głównym na dystans 1,25 km wyruszyły dzieci. Odbyła się również rywalizacja na trasie mini.

Dekoracji najlepszych zawodników OPEN oraz w poszczególnych kategoriach wiekowych dokonali wójt L. Pobłocki, przewodniczący rady Krystian Sikora i dyrektor biura LGD Stolem Robert Ebertowski, który wspierał organizację zawodników.

W sobotnich zmaganiach najlepszy wśród mężczyzn okazał się Tomasz Knitter – Błękitni Dziemiany z czasem 32:29. Na drugim miejscu znalazł się Michał Knitter – Błękitni Dziemiany z czasem 32:36. Miejsce trzecie zajął Piotr Brzozowski z Aktywni Postomino z czasem 33:05. Wśród kobiet najszybsza była Katarzyna Duchna – Nordic Team Działdowo z czasem 37:48. Na kolejnym miejscu znalazła się Hanna Grobelniak z Żukowa z czasem 38:06, zaś na trzecim Helena Stoltmann – Błękitni Dziemiany z czasem 38:51.

– Duże podziękowania należą się wszystkim tym, którzy pomogli nam w przeprowadzeniu zawodów. Myślę tu szczególnie o strażakach-ochotnikach, którzy zabezpieczali trasę i czuwali, żeby wszystko odbyło się bezpiecznie. Dziękuję wszystkim firmom, które nas wsparły i słowa podziękowania dla koleżanek i kolegów z klubu, którzy stanęli na wysokości zadania – mówi Joanna Stachowicz, prezes Stowarzyszenia Nordic Walking Błękitni Dziemiany.

Nad/opr.red

Komentarze