Gmina Karsin Sport

Ośrodek „Lipa”. Regaty na zakończenie sezonu. Żeglarze WDY Borsk w dobrej formie

26 sierpnia w Ośrodku „Lipa” nad Jeziorem Wdzydze odbyły się tradycyjne regaty o Srebrną Szeklę Półwyspu Lipa, kończące sezon letnich zmagań żeglarskich. Wśród 50 uczestniczących w nich jachtów mocno zaznaczyli się młodzi sportowcy z Klubu Żeglarskiego WDA Borsk.

Regaty rozegrane zostały w dwóch klasach: Mariner 19 i Optimist. W klasie Mariner 19 wystartowała młodzież reprezentująca szkoły średnie. Ich zmagania były możliwe, dzięki nabyciu przez gminę Karsin oraz gminę Czersk jachtów w ramach Projektu Urzędu Marszałkowskiego. Uczniowie szkół podstawowych rywalizowali w klasie Optimist.

Zawody rozegrano w sprzyjających warunkach pogodowych, ale przy słabym i chwilami zanikającym wietrze. Żegluga wbrew pozorom w takich warunkach do najłatwiejszych nie należy. Sukcesy odnoszą ci z żeglarzy, którzy potrafią szukać i wykorzystać najmniejsze podmuchy wiatru. Większość żeglarzy nie przepada za takimi warunkami.

Zwycięzcy w swoich kategoriach  

Gminę Karsin w zawodach reprezentowało 13 młodych żeglarzy WDY Borsk. Klub ten został utworzony w porozumieniu międzygminnym pomiędzy Karsinem a Czerskiem.

W klasie młodszych uczestników wygrał Patryk Sałata z Karsina. Drugie miejsce zajęła jego klubowa koleżanka Barbara Borzyszkowska. Na trzecim miejscu sklasyfikowano Natalię Kędzierską z Czerska. W klasie Mariner 19 zwyciężył Jakub Sałata z Karsina. Na pozostałych miejscach uplasowali się reprezentanci Czerska, kolejno Wiktor Janikowski i Przemysław Kędzierski.

– Warto zaznaczyć, że żeglarze jeszcze nie kończą sezonu. 22 września czekają ich ważne regaty o II Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego w Pucku. W ubiegłym roku, w pierwszej edycji tych regat reprezentant gminy Karsin zajął trzecie miejsce wśród ok. 25 gmin naszego województwa.

Wierzymy, że na trudnym i wymagającym akwenie Zatoki Puckiej nasi żeglarze także w tym roku będą nas godnie reprezentować. Życzymy sukcesów naszym żeglarzom – mówi Czesław Sikora, z KŻ WDA Borsk.

Nad/opr.red

Komentarze