Gmina Dziemiany Sport Wokół nas

Działdowo. Grand Prix Cross Polska. Błękitni Dziemiany wrócili z medalami

Etap 5 Grand Prix Cross Polska w Działdowie okazał się niezwykłym doświadczeniem pełnym emocji i sportowych wyzwań. Zawody odbyły się 26 maja, w Dniu Matki, co dodało wydarzeniu wyjątkowego charakteru.

Wczesnym rankiem drużyna Błękitnych Dziemiany, wspólnie z przyjaciółmi z Nordic Team Działdowo, rozpoczęła rywalizację na terenach konkurentów. Organizatorzy zadbali o każdy szczegół, tworząc niezapomnianą atmosferę. Świetna lokalizacja imprezy, artystyczna oprawa, rewelacyjna trasa, wspaniali ludzie, niesamowite nagrody i smaczny bufet to tylko niektóre z elementów, które sprawiły, że ten dzień był wyjątkowy.

W marszu Nordic Walking Błękitni zajęli pierwsze miejsca za sprawą Joanny Stachowicz, Tomasza Knittera, Heleny Stoltmann, Natalii Knitter oraz Barbary Beśki. Drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej zajęła Anna Wirkus. Brązowymi medalami mogą się pochwalić: Maria Turzyńska-Stopa, Oskar Wirkus i Arkadiusz Gierszewski.

W biegu wśród zawodników Błękitnych najwyższe miejsce podium zdobyła Helena Stoltmann, startując w kategorii kobiet 60/69.